Mısır ordusu, Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye verdiği ültimatomun dolması üzerine anayasanın askıya alındığını ilan etti. Böylece milyonların sokaklara dökülerek Mursi'nin istifasını istemesiyle patlak veren kriz şu aşamada Ordu yönetimiyle sonuçlanmış oldu.

Kolombiya devleti toprak reformunu kabul etti anlaşma sağlandı

Kolombiya hükümeti ile Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri (FARC) arasında Küba'nın başkenti Havana'da 6 aydan uzun bir süredir devam eden barış görüşmelerinde toprak reformu konusunda uzlaşma sağlandı.

IKEA'ya karşı uluslararası kampanya başlatılıyor

IKEA'nın sendika karşıtı tutumunu protesto etmek, işyerlerinde yaşananlar hakkında basın ve kamuoyunu bilgilendirmek için IKEA'nın bulunduğu ülkelerde kampanya örgütleme ve değişik eylem biçimlerini hayata geçirilecek.

ABD'de hortum felaketi: 51 ölü

ABD'nin Oklahoma eyaletinde meydana gelen hortumlarda en az 51 kişinin öldüğü, çok sayıda kişinin kayıp olduğu bildirildi.

Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde maden kazası: 20 işçi öldü

Madenler tüm dünyada işçi öğütmeye devam ediyor. Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde gerçekleşen maden kazasında 20 işçi hayatını kaybetti.

Bangladeş'te ölü sayısı 761'e ulaştı

Bangladeş'te bir işçi katliamına dönüşen bina çökme olayında ölü sayısı 761'e ulaştı. Enkazın altındaysa hala cansız bedenlerin bulunduğu ifade ediliyor.

Meksika'da gazeteciler adalet için ayakta

Meksika'nın Veracruz eyaletinde yüzlerce gazeteci, geçen yıl öldürülen meslektaşlarını anmak ve suçluların cezalandırılmasını talep etmek için sokağa çıktı.

Bangladeş'te faciada hayatını kaybeden işçi sayısı 450'ye ulaştı

Bangladeş'te yaşanan bina çökmesinin ardından arama kurtarma çalışmalarının sonuna gelinince facianın gerçek boyutları ortaya çıkmaya başladı. Binada hayatını kaybeden işçi sayısı 450'yi buldu.

Dünya'da 1 Mayıs:

1 Mayıs onlarca farklı ülkede aynı özlemler ve taleplerle kutlandı

İşçi sınıfının birlik, dayanışma ve mücadele günü 1 Mayıs İspanya'dan, Bangladeş'e, Rusya'dan Küba'ya, tüm dünyada alanlara milyonlarca emekçi tarafından coşkuyla kutlandı.

ABD'nin Yemen'deki katliam bilançosu açıklandı

Yemen'de 2012'de ABD'nin düzenlediği İHA saldırılarında sivillerin öldüğü, 96 Yemenlinin ABD cezaevlerinde bulunduğu ve 58 kişinin kayıp olduğu açıklandı.

Moskova'da psikiyatri hastanesinde yangın: 38 ölü

Moskova’nın Dmitrov bölgesindeki Ramenskiy kasabasında yer alan psikiyatri hastanesinde çıkan yangında, 38 kişi öldü.

İspanya'da meclis yine kuşatıldı: 15 gözaltı

İspanya'da kemer sıkma politikalarını protesto etmek için başkent Madrid'deki İspanyol Meclisi yakınlarında düzenlenen "meclisi kuşatma" eyleminde çıkan çatışmalarda 14 polisin hafif yaralandığı, 15 kişinin gözaltına alındığı bildirildi

Bangladeş'te blanço ağırlaşıyor:ölü sayısı 290'a çıktı

Bangladeş'in başkenti Dakka'da çöken binada ölenlerin sayısı 290'a çıkarken, yetkililer yüzlerce kişinin hala kayıp olduğunu söyledi.

BASF 350 işçiyi işten çıkaracağını açıkladı

İsviçre'nin Basel kentinde fabrikası bulunan dünyanın en büyük kimya şirketi BASF yönetimi, 350 işçiyi işten çıkartacağını duyurdu.

Meksikalı öğretmenler iktidar partisinin bürosunu yaktı

Meksika hükümetinin öğretmenlere karşı çıkarmayı planladığı yasaya karşı binlerce öğretmen sokağa çıktı, iktidar partisinin binasını yaktı.

Çin'de grizu patlaması:18 işçi öldü

Çin'in kuzeydoğusundaki Cilin eyaletinde bir kömür madeninde meydana gelen grizu patlamasında 18 kişi hayatını kaybetti, 12 kişi yaralandı.

Bangledeş'te çöken binada ölü sayısı 175

Bangladeş işçiler için kitlesel bir mezar olmaya devam ediyor. Başkent Dakka'da üç tane tekstil fabrikasının da bulunduğu sekiz katlı bir binanın çökmesi sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 175'e ulaştı.

GANA'da maden kazası:17 işçi öldü

Batı Afrika ülkesi Gana'nın orta kesiminde, bir maden ocağında meydana gelen göçükte 17 kişinin öldüğü bildirildi.

ABD'nin Boston kentinde üç patlama: 3 ölü onlarca yaralı var

ABD bir kez daha saldırya uğramanın dehşetini yaşıyor. Boston kentinde yaşanan üç patlamada üç kişinin hayatını kaybettiği kesinleşirken, yaralı sayısının 140'ı aştığı bildiriliyor.

Gündemdekiler