16 Nisan 2013, Salı

ABD'nin Boston kentinde üç patlama: 3 ölü onlarca yaralı var

ABD bir kez daha saldırya uğramanın dehşetini yaşıyor. Boston kentinde yaşanan üç patlamada üç kişinin hayatını kaybettiği kesinleşirken, yaralı sayısının 140'ı aştığı bildiriliyor.

ABD bir kez daha saldırıya uğramanın dehşetini yaşıyor. Dünyanın en prestijli koşularından biri olan ve bu yıl 20 bin maratoncunun katıldığı Uluslararası Boston Maratonu'nda, yarışmanın başlamasından dört saat sonra finiş çizgisi yakınlarında kaynağı belirsiz iki patlama meydana geldi.

BOSTON POLİSİ: 3 ÖLÜ 140'IN ÜZERİNDE YARALI VAR

Boston polisinin yaptığı açıklamada 3 kişinin öldüğü 140'ın üzerinde yaralandığı bildirildi. .

PATLAMA BİTİŞ ÇİZGİSİNİN YAKINLARINDA OLDU

Finiş çizgisi yakınlarındaki patlamaların ardından gökyüzünü beyaz bir duman kaplarken, çok sayıda kişinin kendini yere attığı, bazılarının kol ve bacaklarından ağır yaralandığı görüldü. Maraton için görevlendiren sağlık görevlileri kısa sürede yaralılara, maraton için kurulan sağlık çadırlarına götürüp müdahale ederken, en az altı ağır yaralı çevredeki hastanelere kaldırıldı.

YARALILARDAN 6'SININ DURUMU KRİTİK

Massachusetts General Hospital'dan yapılan açıklamada, yaralılardan 22'sinin acil serviste, 6'sının durumunun kritik olduğu ve 5 kişinin ise hayati tehlikesinin devam ettiği bildirildi.

ABD Uluslararası Boston Maratonu'ndaki iki patlamanın şokunu atlatamadan üçüncü patlama yaşandı. Boston polisi John F. Kennedy Başkanlık Kütüphanesi ve Müzesi'nde de bir patlama yaşandığını doğruladı. Harvard Üniversitesi'nden öğrenciler de Twitter'da okullarının tahliye edildiğini yazıyor.

NEW YORK'TA İKİ ÇANTA BULUNDU

Bir güvenlik yetkilisi CNN'e görevlilerin başka bombaları da etkisiz hale getirmeye çalıştığını söyledi. Daha önce yetkililer maraton güzergahının çevresinde iki patlayıcı düzeneğin etkisiz hale getirildiğini bildirmişti. Patlama sonrasında tedbirler olağanüstü boyutlara çıkarılırken New York, Manhattan’da da şüpheli iki çanta bulundu.

EmekDünyası.Net/Ajanslar