19 Mart 2011, Cumartesi

Devlet yine korumadı ve...

Eski eşi tarafından önceki gün vurulan Selime B. yaşam mücadelesini kaybetti. Hasan Ç.'nin, Selime B.'yi tehdit ettiği ve günlerce kapısının önünde beklediği, şikâyet üzerine gelen polisin Hasan Ç.'yi sadece oradan uzaklaştırdığı ortaya çıktı.

Ankara'nın Mamak ilçesinde önceki gün eski eşi tarafından silahla vurulan ve tedavi edilmek üzere hastaneye kaldırılan anne ve oğlu hayatını kaybetti. Alınan bilgiye göre, Akşemsettin Mahallesi'ne oturan Selime B., geçen yıl boşandığı esi eşi Hasan Ç. tarafından sürekli tehdit ediliyordu. Son olarak arabasıyla Selime B.'nin evinin önüne gelen Hasan Ç., günlerce evin önünden ayrılmadı. Selime B., korkusundan dışarı çıkamazken, daha önce tanıştığı ESP Sosyalist Kadın Meclisleri'ne haber verdi.

SKM'li kadınların durumu bildirmesi üzerine olay yerine gelen polis, Hasan Ç.'yi evin önünden uzaklaştırdı, ancak başka işlem yapmadı. Selime B. de savcılığa giderek şikâyet etti. Ancak, önceki gün eve gelen Hasan Ç., Selime B. ve oğulları Emre (14) ile Hüseyin Ç.'ye (20) kurşun yağdırdı. Hasan Ç., aynı tabancayla intihar etti.

Olayın ardından Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Selime B. ile Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan oğlu Emre Ç., bugün hayatını kaybetti.

 

ETHA