24 Nisan 2012, Salı

Irkçı Erol Köse'ye tepki yağdı

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da Kürtler'e yönelik ırkçı söylemlerde bulunan müzik yapımcısı Erol Köse'ye twitter kullanıcılarından tepki yağdı.

Daha öncede çok sayıda ünlü isimle sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yaptığı polemikle gündeme gelen müzik yapımcısı Erol Köse bu kez Kürtler'e yönelik ırkçı söylemlerde bulunanca twitter kullanıcılarının tepkisi ile karşılaştı.

23 Nisan resepsiyonuna katılmamasına ilişkin twetler gönderen Köse,  "BDP 23 Nisan kutlamalarına katılmama kararı almış. İsabet olmuş. Atatürk  23 Nisan'ı Türk çocuklarına armağan etmişti, o... çocuklarına değil" dedi.Bunun üzerine kendisine yönelik ırkçı olduğu yönündeki tepkilere de yanıt veren Köse bu eleştirileri de, "evet ırkçıyım" diyerek yanıtladı.

Twitter'da sayısız etiket ile protesto edilen Erol Köse, benzer mesajlar yazmaya devam ederken büyük tepki toplayan ve Kürt çocuklarına hakaret iması taşıyan tweet'ini sildi.

İşte, Erol Köse'nin açıklamalarına,  sosyal paylaşım sitesi Twitter kullanıcılarının tepkisi:

Ali Torak:

FAŞİST IRKÇI EROL KÖSE'Yİ KINIYORUZ....Nujiyan

Berxwedan Yaruk:

Erol Köse,İdris Naim Şahin'in paralel evren versiyonudur.Birbirleri için Dejavu etkisi yaratabilirler! Al birini vur ötekine

Mecbur muyum?:

Erol köse'nin doktor, ajdar'ın mühendis olduğu bir ülkede, kızım olsa onu doktora mühendise vermem...

Murat Çiçek:

Erol Köse bana SMS attı şimdi. Küfrettiğini inkar ediyor. Ben Kürdüm diyor. Bakalım daha neler anlatacak. Hep beraber göreceğiz..

Ferhat Arslan:

Kürt çocukları Erol Köse'ye teneke takma kampanyası başlatmıştır.duyurulur.hadi Lorin kızım tenekeni al Erol amcanın kıçına ypş

Süleyman ÖZIŞIK:

Bir de kadınlar dedikoducudur diyorlar. Vallahi Erol Köse bu anlamda bin kadının yapacağı dedikoduyu 10 dakikada yapıyor.

Engin :

Ebeveynleri bugün 23 Nisan diye, Erol Köse'ye bir gün insan ol demişler ama bu çocuk yine olamamış. Tıp ilerledi, en iyisi aldırın siz bunu.

latif ‏

erol köse ırkına okadar sadıksan ötükene git saf ırk orda...

Ali Abaday ‏

Erol Köse'den 24 Nisan için de ırkçı bir mesaj gelecek mi bakalım. Bu arada halkı kin ve düşmalığa tahrik gibi bir suç yok muydu?

İSTANBUL- EmekDünyası.Net