23 Mart 2013, Cumartesi

Sarai Sierra cinayetinin görüntüleri ortaya çıktı

Amerikalı kadın fotoğrafçı Sarai Sierra'nın son dakikaları, Halkalı-Sirkeci seferini yapan trenin güvenlik kamerasında görüntülendiği ortaya çıktı.

ABD'li kadın fotoğrafçı Sarai Sierra ile katil zanlısı Ziya T.'nin aynı karede bulunduğu görüntüler ortaya çıktı. Banliyö treninin kamerasına takılan görüntülerde Sierra'ya öldürülmeden birkaç dakika önce, Ziya T. yaklaşırken görülüyor.

Fotoğraf paylaşım sitesi instagram üzerinden çektiği fotoğrafları paylaşan ve gezmek için geldiği İstanbul'da 21 Ocak'ta kaybolan ABD'li fotoğrafçı 33 yaşındaki Sarai Sierra'nın cesedi Sarayburnu surlarındaki bir dehlizde bulunmuştu.

Mehmet Ali Demir'in Vatan'daki haberine göre, geçtiğimiz günlerde yakalanan cinayetin katil zanlısı Ziya T., Sierra'yı öldürmeden birkaç dakika önce, ona görülüyor. Cinayeti itiraf eden Ziya T., Sarai'yi raylarda gördüğünü söylemişti. Ziya T. ifadesinde, "Raylarda gördüğüm kadını Türk zannetmiştim. Turist olduğunu bilmiyordum. Onu öpmek istedim. Bana telefonuyla vurdu. Üzerime gelince bir tane vurdum ve surlara doğru yuvarlandı. Aşağıya indiğimde de bana saldırdı. Ben de başına bir taşla vurdum" demişti.

500 KAMERA İNCELENDİ

Amerikalı kadını kaybolmasının ardından bölgedeki 500'e yakın kamerayı inceleyerek Sarai'yi adım adım izleyen polis onu Sirkeci ve tersi istikametinde giden banliyö trenlerinin yan ayna kameralarında buldu. Seyir halindeki trenlerden alınan görüntülerde 21 Ocak günü saat 13.45 sıralarında raylarda görülen pembe montlu Sierra'nın fotoğraf için raylara çıktığı anlaşıldı. Sarai Sierra'nın daha önce de yaşadığı New York'ta ve Avrupa'da Amsterdam'da da tren yollarını çekerek paylaştığı biliniyordu. Sarayburnu'nda sahil yolundan gezmeye başlayan Sarai'in ilk önce sur kapılarını çektiği daha sonra ise tren yolunu görerek raylara çıktığı belirlendi. Görüntülerde Sierra yürürken katil zanlısı Ziya T.'nin kendisine yaklaştığı ve daha sonra Sierra'nın düştüğü görülüyor.

EmekDunyasi.Net/ Vatan

Anahtar Sözcükler