30 Mayıs 2013, Perşembe

Gezi Parkı'nda direniş kaldığı yerden devam ediyor

Polisin sabah 05.00'te TOMA'lar ve biber gazıyla dağıttığı Gezi Parkı'nda eylemciler tekrar toplanarak çadırlarını kurdu.

Gezi Parkı eylemcilerinden Hazar Tunca Şişli Etfal Hastanesi'nde ameliyata alındı, Cenk Levi'nin de gözaltına alındığı öğrenildi.

PARK YENİDEN KALABALIKLAŞIYOR

Park gittikçe kalabalıklaşıyor, BDP 'li milletvekili Sırrı Süreyya Önder, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, CHP milletvekilleri Umut Oran ve Çetin Soysal, CHP Parti Meclisi Üyesi Gülseren Onanç parkta. Sanatçılardan Mehmet Ali Alabora, Mustafa Alabora, Özgür Özgülgün, Şebnem Sönmez, Ömer Uğur, Feryal Öney, Devin Özgür Çınar da eyleme katılıyor.  Ayrıca eylemciler parkın yıkılmadan önceki halini şeritlerle belirlediler. Parkta saat 12:30'da bir forum yapılacak.

'EZAN VAKTİ SALDIRDILAR'

Mimarlar Odası'ndan Mücella Yapıcı, basın açıklamasında erzak ve çadırların polis tarafından yakıldığını söyledi: ''Medyada eylemcilerin çadırları yaktığı söyleniyor ama arkadaşların çadırlarını polis yaktı. Sadece insan hayatı değil parkın hayatı da tehlikeye atıldı. Sayın büyük yetkili dün buyurdu: 'Ben karar verdim orası kalkacak' dedi ve saat beşte ezan vakti, kurtlar, kuşlar uyanmadan buraya gazla müdahale edildi. Bütün kuralları, evrensel her türlü hukuku kendi inandığı -hiç zannetmiyorum ama- kitabın da kurallarını çiğnedi. O yetkili iyi bilsin biz buradayız ve biz de kararlıyız. Burası artık sadece Gezi Parkı değil Türkiye'nin nefes alma yeridir. Gelin nefesinizi nefesimize katın.''

EmekDünyası.Net/Radikal-Elif İnce

Bağlantılı Haberler