03 Şubat 2014, Pazartesi

Sansürün 'sehven'i !

Yolsuzluk operasyonuyla ilgili haberlerin kaldırılması için muhalif haber sitelerine “uyarı” mesajı yollayan TİB geri adım atarak mesajların sehven yani yanlışlıkla gönderildiğini öne sürdü.

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı haber sitelerine gönderilen “yayın kaldırma” talepli mesajların sehven yani yanlışlıkla gönderildiğini öne sürdü.

TEPKİ ÇEKİNCE 'ŞEHVEN YAPILDI' AÇIKLAMASI YAPTI

Sendika.Org, T24, sol.org.tr, gerçek gündem ve yarın haber sitelerine TİB’den gönderilen mesajlarda yolsuzluk operasyonuyla ilgili bazı haberlerin kaldırılması istenmiş, mahkeme kararına dayandırıldığı iddia edilen talepte, ilgili mahkeme kararının içeriğine ya da haber içeriğinin neden “sakıncalı” bulunduğu ile ilgili bir açıklamaya yer verilmemişti.

VAGUS TV'DE KAPATILMIŞTI

Bu süreçte vagus.tv’nin de hukuki bir gerekçe sunulmadan erişime kapatılması tepki çekmişti.

TİB'İN AÇIKLAMASI:

İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesinin 2014/55 ve 2014/66 sayılı kararları çerçevesinde, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) tarafından yapılan bildirimlerde, sehven haber niteliği taşıyan içerikleri barındıran İnternet sitelerine de uyarı mesajı gönderilmiştir. Konu ile ilgili inceleme yürütülmektedir.”

EmekDünyası.Net/Ajanslar