25 Ekim 2007, Perşembe

Feminist Yaklaşımlar "Anayasada Toplumsal Cinsiyet"i Tartışacak

Kültür ve Siyasette Feminist Yaklaşımlar Dergisi tarafından 28 Ekim'de TÜYAP'ta. Gerçekleştirilecek olan panele, Nazan Üstündağ, Habibe Yılmaz Kayar, Fatma Benli ve Yeşim Başaran konuşmacı olarak katılacak. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'ne gitmek isteyenler için ücretsiz servisler bulunuyor.

-----

Kültür ve Siyasette Feminist Yaklaşımlar Dergisi yeni anayasa taslağındaki toplumsal cinsiyet perspektifini sorgulamak ve alternatifler üretmek üzere TÜYAP'ta "Anayasa ve Toplumsal Cinsiyet" adıyla bir panel düzenliyor.
Dergi toplumsal cinsiyet konusunu farklı veçheleriyle ele alacak katılımcıların yeni anayasa taslağını tartışacakları panele katılımları bekliyor.
28 Ekim'de gerçekleşecek panele Kadınlara Hukuki Destek Merkezinden (KAHDEM) Avukat Habibe Yılmaz Kayar, Ayrımcılığa Karşı Kadın Derneğinden (AK-DER) Avukat Fatma Benli, Boğaziçi Üniversitesi öğretim görevlisi Yrd. Doç. Nazan Üstündağ ve Lambda'dan Yeşim Başaran konuşmacı olarak katılacak.
Panelin moderatörlüğünüyse Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Nükhet Sirman yapıyor.
"Feminist Yaklaşımlar olarak anayasanın özgürlükçü bir anayasa olabilmesi için toplumsal cinsiyet konusunu da hassasiyetle ele alması gerektiğini düşünüyoruz."

Program:

Tarih: 28 Ekim Pazar, 13.15-14.15

Yer: TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Beylikdüzü

Ücretsiz servis noktaları ve saatleri için tıklayınız