pages_start

Nachrichtenliste

"Bir sendika her şeyden önce savaşa karşıdır"

iMC TV Emek Dünyası Programı'nın 16 Ekim Perşembe günkü bölümünün konuğu Petrol-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Öztaşkın oldu. Gökhan Biçici'nin sorularını yanıtlayan Öztaşkın, pek çok başlıkta

Weiter »

Türk-İş Başkanlar Kurulu'ndan işçiyi öfkelendiren karar

Yatağan enerji ve maden işçileri aylardır sürdürdükleri özelleştirmeye karşı mücadeleyi Türk-İş'i işgal ederek yeni bir aşamaya yükseltince Türk-İŞ Başkanlar Kurulu'nun olağanüstü toplanarak eylem kararları almak zorunda

Weiter »

Luna Elektronik işçilerine destek

İzmir'de emek örgütleri ve siyasi partiler, çalıştıkları işyerinde sendikal faaliyet yürüttükleri için işten çıkarılan ve işlerine geri dönmek için 10 gündür direniş halinde olan Luna Elektronik

Weiter »

İş cinayetinde şantajla tazminat

Manisa’nın Soma ilçesindeki kömür ocağında, kazı sırasında çıkan yangın ve göçük sonucu ölen İşçi Yunus Güçlü’nün ailesine, Uyar Madencilik firmasından 200 bin TL tazminat ödendi. Ama

Weiter »

İşsizlik yüzde 10'a dayandı

İş aramaktan umudunu kesenlerin dahil edilmediği TÜİK işsizlik rakamları açıklandı. Son aylarda ivme kazanan işsizliğin 2013 ortalaması yüzde 9,7 oldu.

Weiter »

Tam gün yasası AYM'de

Sağlık emekçileri ve meslek örgütlerinin şiddetle karşı çıktığı Tam Gün Yasası, CHP tarafından Anayasa Mahkemesi'ne taşındı.

Weiter »

3 liralık zamma karşı greve çıktılar

Ocak ayından beri zam bekleyen Boyar Kimya işçileri, patronun kendilerini 3 aydır oyaladığını ve 3 ayın sonunda ise asgari ücrete gelen 42 liralık zammın üzerine yalnızca

Weiter »

263 madenci facianın 22. yılında anıldı

22 yıl önce bugün TTK Kozlu Müessesi'nde meydana gelen grizu patlamasında yaşamını yitiren 263 madenci anıldı. TTK Genel Müdür Yardımcısı Gebeş, iş cinayetini "elim kaza" olarak

Weiter »

6 ayın en yüksek enflasyonu

Şubat'ta TÜFE'deki artış yüzde 0.43, Yİ-ÜFE'deki artış 1.38 oldu. Yıllık enflasyon, yüzde 7.89 ile 6 ayın zirvesine ulaştı.

Weiter »

28 günde 70 iş cinayeti

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi'nin raporuna göre, Şubat ayında 5'i çocuk, 4'ü kadın olmak üzere en az 70 işçi yaşamını yitirdi.

Weiter »

Türkiye iş cinayetlerinde Avrupa'da birinci

3 Mart İş Cinayetlerine Karşı Mücadele Günü dolayısıyla, TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu, Galatasaray Meydanı'nda basın açıklamasında, Türkiye'nin iş cinayetlerinde Avrupa'da ilk sırada olduğu belirtildi.

Weiter »

Asistan hekimler direndi, kazandı

9 gündür talepleri için grevde olan asistan hekimlerin talepleri kabul edildi. 14 maddelik talepleri karşılanan asistan hekimler grevlerine son verdi.

Weiter »

Eğitim-Sen'de kongre süreci

Eğitim-Sen, Antep ve Diyarbakır'da genel kurullarını gerçekleştirdi. Diyarbakır'daki genel kurulda, anadilin seçmeli ders olmasına tepki gösterilemez, "Bir halkın dilini seçmeli ders olarak görmesi kabul edilemez" denildi.

Weiter »

Asistan hekimlere 'uzman' desteği

Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi asistan hekimlerinin grevi 7. gününü geride bıraktı. Bugünden itibaren hastanede görev yapan uzman hekimler de iş bıkarak asistanlara

Weiter »

HDP'den Greif işçilerine ziyaret

Halkların Demokratik Partisi (HDP) 18 gündür fabrika işgalini sürdüren Greif işçilerini ziyaret etti. Ziyarete İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan Adayı Pınar Aydınlar, HDP’nin birçok ilçedeki belediye

Weiter »

Emekliler sendika kararını AİHM'e taşıyacak

Emekli-Sen, emeklilerin sendika kuramayacakları şeklindeki yargı kararına karşı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine (AİHM) göndermek üzere imza kampanyası başlattı.

Weiter »

Zentiva'da direniş kazanım getirdi

Zentiva İlaç işçilerinin, 16 arkadaşlarının işten atılmasına karşı başlattıkları ve kararlılıkla sürdürdükleri işyerini terk etmeme eylemi, yapılan anlaşmayla sona erdi.

Weiter »

Emekçiler yolsuzluklara karşı yürüdü

İzmir’de KESK, DİSK ve TMMOB’un yolsuzluklara karşı düzenlediği eyleme katılan 10 bin dolayında işçi ve emekçi, “Hükümet istifa” dedi.

Weiter »

Tersanede gemi yan yattı, 6 işçi yaralandı

Gemak Tersanesi'nde bir kuru yük gemisi, havuz dalışı esnasında üzerinde çok sayıda işçi bulunurken yan yattı. Güvenlik önlemi alınmadığı için 6 işçinin yaralandığı öğrenildi.

Weiter »

"Kasayı değil yasayı sıfırla"

Eğitim emekçileri Türkiye genelinde greve çıktı, hükümete Milli Eğitim Temel Kanunu’da değişiklik getiren yasa tasarısı için “yasayı sıfırla” uyarısı yaptı.

Weiter »