29 Kasım 2010, Pazartesi

KESK Kadın Sekreterliği: İddialar yıpratmak için!

KESK'teki 'taciz' iddialarına ilişkin açıklama yapan KESK Kadın Sekreterliği, bu iddiaların kurumu yıpratmaya dönük olduğunu belirtti.

KESK Genel Başkanı Sami Evren ve Uluslararası İlişkiler Sekreteri Adnan Gölpunar'ın istifa etmesinin ardından, KESK Kadın Sekreterliği tarafından istifalara ve iddialara ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

KESK'in muhalif çizgisi ve ilkeler etrafında birleşen çoğulcul bir yapısının olduğuna dikkat çekilen açıklamada, KESK'e yönelik yıpratma ve saldırı kampanyalarına en son 'taciz' iddiasının eklendiği iddia edildi. Anayasa referandumu, TİS tartışmaları, örgütlenme çalışmaları, genel seçim süreci ve yaklaşan KESK Genel Kurulu sürecinde bunların çok ötesinde ve gerçek gündemiyle buluşmasını engellemeye dönük olduğunun savunulduğu açıklamada, zamanlamanın manidar olduğu kaydedildi.

İddia dile getirildiği andan itibaren sorunun kaynağının anlaşılmaya çalışıldığının ifade edildiği açıklamada, şunlar kaydedildi: "Ancak bazı anlayış ve grupların KESK'i var eden değer ve ölçülerin de arkasına sığınarak, bunları kullanarak kurumu, anlayışı mahkum etme, karalama ve zan altında bırakması kabul edilemez. Bu iddia kurumumuzu hedef almıştır. İddialar karalamaya ve yıpratmaya dönüktür. Kaldı ki; iddia ile ilgili ve iddiayı atanlarla ilgili de kurullarımız göreve çağrılmıştır."

'Neden böyle bir iddia ortaya atıldı' sorusuna cevap aranmak isteniyorsa KESK'in iddia ile birlikte iş yapamaz hale getirmek istenmesi çabası ve zamanlamasına bakılması gerektiğinin savunulduğu açıklamada, "Bu iddiayı ortaya atanlardan, sürece yayanlardan biri de Genel Başkan Sami Evren ve arkadaşları olmuştur. Ancak baştan itibaren iddiayı kanıtlayamadıkları gibi iktidarlarını güçlendirme adına karalama ve yıpratma kampanyasının bir parçası olmuşlardır. Yönetim kurulumuz tarafından bu anlayış kabul ettirilmeyip, eleştirildiklerin de ise istifa etmişlerdir" denildi.

EmekDunyasi.Net

Ankara -

Bağlantılı Haberler