29 Mayıs 2012, Salı

Sosyal medyada grev: #THYgrevde

Hava-İş Sendikası'nın bu gece itibariyle THY'de fiili olarak grev ilan etmesi ardından sosyal medya kullanıcıları #THYgrevde hactagını tt yaptı.

AKP'nin havacılıkta grev yasağı getiren düzenlemeyi bugün apar topar meclis gündemine getireceğinin öğrenilmesi üzerine Hava-İş Sendikası bu gece itibariyle fiili olarak grev ilan etti. Türk Hava Yolları (THY) işverenlerinin tehdit dolu mesajlarına rağmen THY'de seferler iptal edilmeye başlandı. Tüm bu gelişmeler sosyal medyada da yankı buldu.

THY grevine destek veren sosyal medya kullanıcıları Twitter'da  #THYgrevde hactagını tt yaptı.

#THYgrevde hactagı altında toplanan tweetler:

FERHAT TUNC ‏

THY'nın dünyanın en çok kazanan hava yolu olduğu söylenirken çalışanları neden mağdur edilir anlamak zor! #THYgrevde GREV HAKKI KUTSALDIR!

U.C

THY dünya yıldızlarına sponsor olacağına önce çalışanlarına adam gibi haklarını versin! O çalışanlar sayesinde THY, THY'dir.

melico ‏

THY Çalışanları'na emeklerinin karşılığı için gösterdikleri onurlu direnişte ve haklı davalarında sonuca ulaşma yolunda başarılar #THYgrevde

yenerçevik ‏

#THYgrevde VE GREV YAPAN İŞÇİLERİ İŞTEN ÇIKARIYOR ,DÜŞÜNMEYEN KONUŞMAYAN ROBOTLARI İŞ BAŞVURUSUNA ÇAĞIRIYOR , DİRENİŞE SELAM #THYgrevde

Brsusl ‏

#THYgrevde, umarın başbakan çıkıp "greve başkaldırı gözüyle bakıyorum. her grev bir uludere'dir" demez.

engin ‏

THY, greve katılanları işten çıkarmakla tehdit etmiş. Biri şu ileri demokrasi artıklarına söylesin: Grevsiz demokrasi köleliktir! #THYgrevde

KIZILSAKAL ‏

#thygrevde greve katilan personeli isten atan thy sen git elalemin takimina sponsor ol borcun altina gir faturayi personele kes!

kemalcengiz ‏

#THYgrevde bunca çalışanını mağdur ediyorsun onların haklarını güya Türkiye'yi tanıtıcam diye orya burya sponsor oluyorsun!!

Erman Akyüz Brueggen ‏

Hangi havayolu şirketinin bu kadar güler yüzlü, bu kadar bizden personeli var? Onları üzmeyin, haklarını yemeyin !!!! #THYGrevde

Deniz Öner ‏

Fasist Padisahin halki hesaba katmayan her isini agzindan burnundan getirecegiz #THYGrevde

Ali Tanrıverdi

#THYgrevde kapitalizim sahnede...

İstanbul-EmekDünyası.Net