15 Haziran 2012, Cuma

Meclis'te iş güvenliği görüşülürken iş cinayeti

Meclis Genel Kurulunda İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Tasarısı görüşülürken, TBMM'nin atık su gideri çalışması sırasında meydana gelen göçüğün altında kalan işçi hayatını kaybetti.

Dikmen Caddesi Merasim Sokak'ta TBMM'nin atık su gideri çalışmasını yürüten şirketin üç işçisinden Nadir Kekilli, çalışmalar sırasında toprak kayması sonucu dün gece göçük altında kaldı. Olayın haber verilmesinin ardından bölgeye itfaiye ekipleri ve ambulanslar sevk edildi.

Yaklaşık bir saat süren çalışmalar sonunda Nadir Kekilli'nin cansız bedenine ulaşıldı.

ÇELEBİ: ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ YAKIYOR

TBMM'de İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Tasarısı'nın görüşüldüğü sırada kazayı öğrenen MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer ve CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi olay yerine gelerek yetkililerden bilgi aldı. Vural, Tamer ve Çelebi, hayatını kaybeden Kekilli'nin mesai arkadaşlarına baş sağlığı diledi.

Gazetecilere açıklama yapan CHP Milletvekili Süleyman Çelebi,  İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Tasarısı görüşülürken böyle elim bir kaza olduğunu ve Türkiye'de günde iş kazasından 4 kişinin öldüğünü hatırlatarak, ''Ateş düştüğü yeri yakıyor. Şimdi buradan artık ağıt yakma zamanı değil. Bu son olsun diyoruz ama olmayacağını görüyorum'' dedi.

AKP’Lİ VEKİL: TALİHSİZ OLAY

AKP Milletvekili İsmail Tamer ise yaşanan iş cinayetini, "talihsiz bir olay" olarak nitelendirdi. İsmail Tamer, ''Bir işçimizi maalesef kaybettik, üzüntülüyüz. İlgililer hakkında gerekli incelemeler yapılacaktır'' diye konuştu.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, ''Tam da Meclis'te İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Tasarısı görüşülürken böyle bir ibret...'' dedi.

 

ANKARA-EmekDunyasi.Net/Ajanslar