03 Temmuz 2012, Salı

Göçük öldürmedi kepçe öldürdü!

TOKİ inşaatında meydana gelen göçüğün altında kalan taşeron inşaat işçisi, kepçe ile çıkarılmak istenirken, başı koparak yaşamını yitirdi.

Edirne'nin Keşan İlçesi'nde TOKİ konutları inşaatında göçük altında kalan inşaat işçisi Cengiz Demirel (41), kendisini kurtarmak için gelen kepçenin darbesiyle başı koparak yaşamını yitirdi.

DİKKATSİZLİK SONUCU ÖLDÜ

Olay, Mustafa Kemal Paşa Mahallesinde inşaat çalışmaları devam eden TOKİ konutlarında gerçekleşti. Taşeron inşaat işçisi Cengiz Demirel, boru döşenmesi için açılan 4-5 metre derinliğindeki çukurda oluşan kayma nedeniyle toprak altında kaldı. Arkadaşları Demirel'i kendi çabaları ile kurtaramayacağını anlayınca, iş makinesini çağırdı. Gelen kepçe ile çıkartılmak istenen Demirel, dikkatsizlik sonucu başı koparak can verdi.

OLAYLA İLGİLİ  BİLGİ VERİLMİYOR

Olayla ilgili TOKİ yetkilileri bilgi vermezken, işçinin uzman bir ekip yerine kepçe ile çıkarılmaya çalışılması, çevredeki vatandaşların tepkiye neden oldu. Vatandaşlar, "Devletin gücü kendi çalışanını bile güvence altına alamıyor, bu nasıl sorumsuzluk" diye tepki gösterdi. İnşaat sektörü, iş cinayetlerinde birinci sırada yer alıyor. İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi'nin tespitine göre, Haziran ayında 59 işçi hayatını kaybetti. Bunlardan 23'ü inşaat işçisi.

EmekDünyası.NET/ETHA