23 Kasım 2013, Cumartesi

Punto Deri direnişine dayanışma gecesi morali

Sendikalaşma hakkını kullandıkları için işten çıkarılan ve 103 gündür direnişte olan Punto Deri işçileriyle dayanışma amaçlı bir gece düzenlendi.

Sendikalı oldukları için işten atılan ve 103 gündür direnişte olan Punto Deri işçileri ile dayanışma gecesi düzenlendi.

HÜLYA ALPTEKİN: HAKKIMIZI ALANA KADAR DİRENECEĞİZ

Pınar Aydınlar, Erdal Bayrakoğlu ve İlkay Akkaya'nın şarkılarıyla destek verdiği geceye katılım yüksekti. Etkinliğe DERİTEKS Başkanı Musa Servi ve sendika yöneticileri, Hava-İş Sendikası Genel Başkanı Atilay Ayçin ve grevdeki THY işçileri, ESP İstanbul İl ve Zeytinburnu ilçe yöneticileri ile HDP Zeytinburnu İlçe yöneticileri de katıldı.
Direnişteki tek kadın işçi Hülya Alptekin, yaptığı konuşmada, "103 gündür direnişteyiz ve hakkımızı alana kadar da direneceğiz. Bizler anayasal hakkımızı kullanmak için, insanca yaşamak için mücadele veriyoruz. Tüm işçileri sendikaya üye olmaya çağırıyorum" dedi.

'BU DİRENİŞ BİZİM İÇİN OKUL OLMUŞTUR'

Ramazan Aygün ise "Bu direniş bizim için okul olmuştur, sendikalı olana kadar dar pencereden bakıyorduk ama gerçeğin farklı olduğunu direniş süresinde öğrendik. Biz işverenden aldığımız ücretin bordroda gösterilmesini istedik, sendika istedik. Şunu anladık örgütsüz müdürle patronla uğraşacağına, örgütlü ol onlar seninle uğraşsın" diye konuştu.
İşçilerin halaylarla eğlendiği gecede "Yaşasın sınıf dayanışması", "Punto işçisi yalnız değildir", "Direne direne kazanacağız", "Zafer direnen emekçinin olacak" ve "Her yer Taksim, her yer direniş" sloganları atıldı.

EmekDünyası.Net/ETHA