31 Ağustos 2010, Salı

Fatih Belediyesi'ne grev kararı asıldı

Fatih Belediyesi işçileri toplu görüşmelerin anlaşmazlıkla sonuçlanması üzerine, bugün düzenledikleri yürüyüşün ardından belediye binasına grev kararını astı.

DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası’nın örgütlü olan Fatih Belediyesi işçileri Aksaray Metro durağında toplanarak Fatih Belediyesi’ne kadar yürüdü. Yürüyüş sırasında “Sözleşme hakkımız söke söke alırız”, “İşçiyiz haklıyız kazanacağız”, “TİS hakkımız, grev silahımız” sloganlarını atıldı.

Fatih Belediyesi önünde Genel-İş 1 No’lu Şube Başkanı Hikmet Aygün tarafından okunan basın açıklaması okundu. Aygün, "Bizler aldığımız ücretle yaşamımızı idame etmek, çocuklarımıza insanca yaşayacakları bir ortam hazırlamak, kışın dondurucu soğuğunda onları ısıtabilmek istiyoruz" dedi.

Hikmet Aygün, Genel-İş Sendikası olarak, TİS görüşmelerinin masada çözülmesinden yana olduklarını ancak patronun uzlaşmaz tavrı nedeniyle 14 maddede anlaşma sağlanamadığını belirtti.

Aygün, "Çalışma barışının korunması için işvereni bir kez daha masaya davet ediyoruz" dedi ve ekledi: "Aksi takdirde grev kaçınılmazdır."

Açıklamanın ardından Fatih Belediyesi'ne grev kararı asıldı.

(EmekDunyasi.Net)

İstanbul -