10 Nisan 2012, Salı

Toplu İş İlişkileri Kanun Tasarısı İMC EmekDünyasında ele alınacak

İMC TV'yle EmekDunyasi.Net'in işbirliğiyle yayınlanan EmekDünyası Programında bu hafta Toplu İş İlişkileri Kanunu Tasarısı ele alınıyor. Stüdyo konuğu Kocaeli Üniversitesi Çalışma Ekonomisi Bölümü Öğretim Üyesi ve Birgün Gazetesi Yazarı Doç.Dr.Aziz Çelik.

İMC TV'yle EmekDunyasi.Net'in işbirliğiyle yayınlanan EmekDünyası Programında bu hafta Toplu İş İlişkileri Kanunu Tasarısı ele alınıyor.12 Eylül askeri darbesi döneminde düzenlenen 2821 Sayılı Sendikalar ve 2822 Sayılı Toplu İş Sözleşmesi, Grev ve Lokavt kanunları değiştiriliyor. Peki yeni düzenlemeler neler getiriyor? İş kolu sayısı kaç olacak? Çifte baraj uygulaması devam ediyor mu? Noter şartı ne zaman ve nasıl kaldırılacak? Grev yasakları nasıl düzenleniyor? Mevcut tasarı çalışma yaşamını demokratikleştirecek mi yoksa 12 Eylül düzeni devam mı edecek? Sendikacılar, milletvekilleri ve işçiler yasayı nasıl değerlendiriyorlar?

AZİZ ÇELİK STÜDYO KONUĞU

Bu ve tüm sorular; stüdyo konuğu Kocaeli Üniversitesi Çalışma Ekonomisi Bölümü Öğretim Üyesi ve Birgün Gazetesi Yazarı Doç.Dr.Aziz Çelik'le birlikte Emek Dünyası'nda ele alınacak. Emek Dünyası'nda ayrıca bu hafta da iş kazaları ve işçi ölümleri dosyasını ele almaya devam ediyor. Son bir haftada yaşanan gelişmeler, çocuk işçi çalıştırmanın artık yasak olmaktan çıkmasının öngörülmesi gibi yönleriyle, iş güvenliği yasa tasarısının kimi ayrıntıları Emek Dünyası'nda.

Gökhan Biçici'yle Emek Dünyası bu Çarşamba Saat 23.15'de İMC TV'de.

 

EmekDünyası.Net