01 Aralık 2012, Cumartesi

Bangladeş'li işçiler ve Samsun'lu işçilerin kaderi nerede ortaklaşıyor?

Emek Dünyası bugün saat 14.15'te yayınlanacak olan bölümünde Bangladeş'te 121 işçinin hayatına mal olan fabrika yangınıyla birlikte başlayan tartışmaları ele alıyor.

Emek Dünyası bugün saat 14.15'te yayınlanacak olan bölümünde Bangladeş'te 121 işçinin hayatına mal olan fabrika yangınıyla birlikte başlayan tartışmaları ele alıyor.

ETİ BAKIR İŞÇİLERİYLE BANGLADEŞ İŞÇİLERİNİN KADER ORTAKLIĞI

Ayda 50 dolara, sonu gelmez mesai saatleriyle, üstelik can güvenlikleri olmaksızın çalışan ve yangınlarda can veren Bangladeşli işçilerle, Samsun Eti Bakır İşletmesinde can veren işçilerin kaderi nerede ortaklaşıyor?

Türkiye'de taşeron çalışmanın anayasal güvenceye kavuşturulmak istenmesiyle, artan iş cinayetlerinin ve Türkiye'nin Bangladeşlileşmesi arasında ne tür bir ilişki var?

TEMİZ GİYİM KAMPANYASI'NDAN BİLGE SEÇKİN ÇETİNKAYA

Temiz Giysi Kampanyası (Clean Clothes Campaign-CCC) Türkiye aktivistlerinden olan ve son dönemde Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Eş Başkanı olarak da görev yapan Bilge Seçkin Çetinkaya'nın stüdyo konuğu olacağı Emek Dünyası'nda, Bangladeş'ten Türkiye'ye, tekstil sektöründen genel olarak çalışma yaşamına işçi sınıfının çalışma koşullarında yaşanan gerilemeler ve nedenleri çok yönlü olarak ele alınacak. Devrimci Sağlık-İş Sendikası Arzu Çerkezoğlu'yla asgari ücret kampanyası hakkında yapılan görüşmeye dayanan haber, Borsa'da grev yasağı girişimi ve bu girişim karşısında Tezkoop-İş Sendikası ve Türk-İş Başkanı Mustafa Kumlu'nun tepkileri ve Türk-İş'i hızlı bir olağanüstü genel kurula sürüklemeye aday gözüken gelişmeler Emek Dünyası'nda ele alınacak diğer konular olacak.

Tüm bunlar ve daha fazlası, Gökhan Biçici'nin hazırlayıp sunduğu Emek Dünyası'nda.

Emek Dünyası bu cumartesi saat 14.15'de İMC TV'de.