13 Aralık 2012, Perşembe

Sendikalar, kadın işçiler ve sosyal medya eğitimi başlıyor

Tekgıda-İş Sendikası'nın Toplumsal Araştırma ve Eğitim Merkezi (TAREM) ile birlikte hayata geçireceği "Sendikalar, Kadın İşçiler ve Sosyal Medya Eğitim Programı" yarın başlıyor.

Sendikalara yönelik sosyal medya eğitimi başlıyor. Toplumsal Araştırma ve Eğitim Merkezi'nin (TAREM) Tekgıda-İş Sendikası'yla birlikte hayata geçirdiği "Sendikalar, Kadın İşçiler ve Sosyal Medya Eğitim Programı" yarın başlıyor.

EĞİTİMLER TEKGIDA-İŞ SENDİKASI'NDA

Tekgıda-İş Sendikası Genel Merkezi tarafından yapılan açıklamada, TAREM'le birlikte ve Alternatif Bilişim Derneği'nin desteğiyle hayata geçirilecek olan eğitim programının, "sendikal hareketin son yıllarda giderek göze batan bir zaafı olan, internet başta olmak üzere, alternatif ve yeni iletişim araçlarının katettiği gelişmeleri, işçi hareketinin ve sendikaların ihtiyaçlarına entegre edememe sorununun aşımasında ileri bir adım olması"nın öngörüldüğü ifade edildi.

İLK ETAPTA 56 KADIN İŞÇİ VE SENDİKACI EĞİTİLECEK

Dr.Özgür Uçkan'ın danışmanlığında sürdürüleceği açıklanan eğitim programı kapsamında ilk etapta 4 eğitim grubunda toplam 56 kadın işçinin ve sendikacının eğitim göreceği belirtilirken, 14 Aralık'ta eğitime başlayacak olan ilk 14 kişilik grubun Tekgıda-İş Sendikası Kadın Çalışanları ve Sendikal Güç Birliği Platformu Kadın Koordinasyonu üyelerinden oluşacağı duyuruldu. Her bir grubun 3 haftada toplam 28 saat ders göreceği eğitimin sonunda bir eğitim kitabı, bir de eğitim videosu hazırlanacak.

Açılış dersini Özgür Uçkan'ın vereceği eğitimin ayrıntıları ve hedefleri yarın saat 13'de Tekgıda-İş Sendikası Genel Merkezi'nde düzenlenecek olan basın toplantısıyla kamuoyuyla paylaşılacak.

EmekDünyası.Net