21 Haziran 2013, Cuma

İMC TV ailesinin acı kaybı:

İMC TV Haber Koordinatörü Suat Yeğen hayatını kaybetti

İMC TV ailesinin acı kaybı. İMC TV Haber Koordinatörü Suat Yeğen geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

İMC TV'nin kuruluşundan bugüne görev yapan Haber Koordinatörü Suat Yeğen geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Suat Yeğen'in cenazesi bu sabah evine giden arkadaşları tarafından bulundu.

YEĞEN HENÜZ 47 YAŞINDAYDI

24 Aralık 1966'da doğan Suat Yeğen, genç yaşına rağmen tecrübeli bir televizyoncu olarak pek çok başarılı işe imza atmıştı.
Yeğen, yarın düzenlenecek tören sonrası memleketi Konya'ya uğurlanacak.

İMC TV'NİN KURULUŞUNDA YER ALDI

İMC TV'nin kuruluşundan bu yana görev yapan, birçok basın kuruluşunda yer alan Suat Yeğen, 24 aralık 1966'da konya'da dünyaya geldi. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Konya'da tamamlayan, yeğen, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni bitirdi.

TÜRKİYE'DE ÖZEL TELEVİZYONCULUĞUN KURULUŞUNDAN İTİBAREN AKTİF GÖREV ALDI

Suat Yeğen, bir süre Amerika'da yaşadı. Türkiye'de özel televizyonculuğun kuruluşundan itibaren çok sayıda televizyon kanalında görev yaptı. 1994'te Show Tv'nin Ufuk Güldemir liderliğindeki haber kadrosunda yer alan yeğen, 6 yıl NTV haber merkezinde editörlük yaptı. Başarılı gazeteci daha sonra Habertük Televizyonu'na geçti.

YİĞİT BULUT'A TEPKİ OLARAK HABER TÜRK'TEN İSTİFA ETTİ

Yiğit Bulut'un Genel Yayın Yönetmenliği yaptığı dönemde televizyonun yayın politikasından rahatsızlığını dile getiren Yeğen, tepki olarak istifa etti. Suat Yeğen daha sonra İMC TV'nin kuruluşunda yer aldı. Suat Yeğen, İMC TV Haber Koordinatörü olarak görev yapıyordu.

EmekDünyası.Net