11 Haziran 2012, Pazartesi

BDP'ye yönelik ilk sosyal medya operasyonu mu?

Bursa'da BDP PM Üyesi Ayla Yıldırım ile birlikte BDP ve HDK üyesi en az 8 kişi gözaltına alındı. Gözaltıların "Sosyal paylaşım sitelerinde KCK örgütüne ilişkin suç işlemek" iddiasıyla yapıldığının ifade edilmesi dikkat çekiyor.

Haftanın Hakkari ve Doğu Beyazıt'taki polis baskınlarıyla başlamasının ardından, ilerleyen saatlerde bu kez de Bursa'da aralarında BDP PM Üyesi Ayla Yıldırım'ın da olduğu BDP ve HDK üyesi en az 8 kişi gözaltına alındı.  Baskınların "sosyal paylaşım sitelerinde KCK örgütüne ilişkin suç işlemek iddiasıyla" yapılması dikkat çekiyor.

EVLERE SABAH SAATLERİNDE EŞ ZAMANLI BASKIN

Bursa'da sabah saatlerinde polisler tarafından bazı evlere eş zamanlı olarak baskın düzenlendi. Baskınlarla ilgili alınan bilgilere göre, BDP PM Üyesi Ayla Yıldırım, BDP üyesi ve HDK Bursa İl Yürütmesi'nde yer alan Selim Kaya, Zinet Kanat, Dilşah Kanat, Ahmet Getiren, Nurettin Tomris, Mehmet Cura ve Ercan Erdoğmuş gözaltına alındı. Söz konusu kişilerin ev ve işyerlerinde aramalar yapıldığı ve baskınlarda en az 8 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

'SOSYAL PAYLAŞIM SİTELERİNDE KCK ÖRGÜTÜNE İLİŞKİN SUÇ İŞLEMEK' İDDİASI DİKKAT ÇEKİYOR

Gözaltılara ilişkin 24 saat avukatı ile görüştürülmeme kararı alındığı ve gözaltıların "Sosyal paylaşım sitelerinde KCK örgütüne ilişkin suç işlemek" iddiasıyla yapıldığı öğrenildi.

Öte yandan Bursa'da faaliyet gösteren Sarya Kültür Merkezi'ne de sabah saatlerinde polisler tarafından baskın düzenlendiği, Kültür Merkezi yönetici ve çalışanlarının gözaltına alındığı bildirildi.

EmekDünyası.Net