08 Ekim 2012, Pazartesi

Facebook'tan Osman Baydemir'e sansür!

Facebook bir süredir eleştiri alan uygulamalarına bir yenisini daha ekleyerek Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'e sansür uyguladı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'e Facebook'tan tepki çeken sansür. Bir süredir Türkiye'de hükümetin yaratmaya çalıştığı baskı ve sansür ortamına teslim olduğu eleştirileri yapılan Facebook yönetimi, şimdi de Osman Baydemir'e sansür uyguladı.

OSMAN BAYDEMİR SAYFASINDAN DUYURDU

Baydemir facebook sayfasından, 'Facebook'tan hem sansür hem de paylaşım engeli' başlığıyla paylaşım yapma yetkisinin engellendiğini duyurdu.

'SOSYAL MEDYADA HABER ALMA ÖZGÜRLÜĞÜNE SANSÜR'

Baydemir kendisine yönelik sansürü, "Facebook tarafından paylaşımlarımıza sansür uygulanmaya devam ediliyor! Son olarak 'Pozantı mağduru dağa çıktı!' başlıklı haber paylaşımımız, 'Facebook Hak ve Sorumluluklar Bildirimi'ni ihlal ettiği' gerekçesi ile kaldırılmış ve hesabımızdan paylaşım yapma yetkisi 7 gün boyunca engellenmiştir. Sosyal medyada da haber alma özgürlüğüne karşı uygulanan bu sansürü tekrar kınıyor, ilgilileri özgürlüklere karşı duyarlı olmaya davet ediyoruz" sözleriyle kınadı.

EmekDünyası.Net