05 Ekim 2013, Cumartesi

Red Hack bu akşam İMC TV'de konuşacak

Kızılhackerlar olarak da bilinen RedHack İMC TV Özel Programı'nda Gökhan Biçici'nin sorularını yanıtlayacak.

Son olarak solcuolsun.com internet sitesinin kapatılmasını rica etmesi ve site sahibinin de bu ricayı kırmayarak siteyi yayından kaldırmasıyla gündeme gelen RedHack, bu konuya ilişkin ilk değerlendirmelerini de bugün saat 23.00'de İMC TV Özel Programında yapacaklar.

RED HACK GÖKHAN BİÇİCİ'NİN SORULARINI YANITLAYACAK

İMC Özel Programında Gökhan Biçici'nin sorularını yanıtlayacak olan Red Hack'in gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunması bekleniyor.

DEMOKRASİ PAKETİNDEN ROJAVA'YA RED HACK NE DÜŞÜNÜYOR?

Programda ele alınacak önemli konulardan birisi de geçtiğimiz hafta başında Başbakan Erdoğan tarafından açıklanan "Demokrasi Paketi" olacak. 12 Eylül'den darbecilik tartışmalarına genel olarak Türkiye'de demokrasi sorununun tartışılacağı programda özellikle Gezi sonrası Türkiye'de ortaya çıkan siyasal-sosyal durum da değerlendirecek.
Red Hack sözcüsü ayrıca, Kürt sorununda müzakere süreci ve Rojava'da yaşananlar, özellikle de AKP Hükümetinin bu süreçteki rolüne ilişkin soruları yanıtlayacak.

GEZİ SÜRECİ BİTTİ Mİ, TÜRKİYE'DE NELER DEĞİŞTİ?

Gezi sürecinden en önemli tartışma başlıklarından birisi olan medya'da sansür ve gazetecilere yönelik baskılar ve sosyal medyanın sunduğu olanaklar da programda ele alınacak. Ayrıca  sendikal hareketten, toplumsal cinsiyet tartışmalarına ve LGBT'ye toplumsal mücadelenin diğer önemli gündemlerinin yanı sıra  yaklaşan seçimlerin önemli gündemlerinden birisi olan baraj tartışmaları ve seçim güvenliği konuları da Red Hack'a sorulacak.

SOSYAL MEDYA'DAN İŞÇİ HAREKETİNE VE TOPLUMSAL CİNSİYET TARTIŞMASINA...HERŞEY BU PROGRAMDA

Gökhan Biçici'nin sunacağı program bu akşam saat 23.00'da İMC TV ekranlarında izlenebilir. Program öncesinde ve süresinde sosyal medya'da da yoğun bir şekilde tartışma yaratması beklenen programda ilgili #RedHackİMCTVde hashtag'i kullanılıyor.

İMC TV NASIL İZLENEBİLİR?

İMC TV D-Smart 235 Kanal ve uydu üzerinden Türksat 3A 12561 V 25000 frekanslarından izlenebilir. İnternet yayını da  www.imc-tv.com linkinden canlı olarak izlenebilecek.

EmekDünyası.Net