03 Şubat 2014, Pazartesi

İzmir Emek Meclisi kuruldu

HDP İzmir Emek Komisyonu’nun çağrısıyla bir araya gelen işçiler ve kamu emekçileri İzmir Emek Meclisi’ni kurdu.

Halkların Demokratik Partisi-HDP İzmir Emek Komisyonu’nun çağrısıyla bir araya gelen işçiler ve kamu emekçileri İzmir Emek Meclisi’ni kurdu.

İZMİR EMEK MECLİSİ KURULDU

Tepekule Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen toplantıda, emek komisyonlarının öneminden bahsedilerek yerellerde ve işyerlerinde de kurulması gerektiği kararı alındı.

ÖZGÜR MÜFTÜOĞLU: TEK ALTERNATİF HDP

Toplantıya katılan HDP Genel Emek Meclisi üyesi Özgür Müftüoğlu mevcut parlamenter sistem içerisindeki partilerin ülkeyi yönetmeyeceğinin görüldüğünü ifade ederek bunun en çok farkına varan işçi ve emekçi kesimlerin olduğunu dile getirdi. Tek alternatifin HDP olduğunu hatırlatan Müftüoğlu, HDP’nin ancak işçi ve emekçilere giderse başarabileceğini kaydetti.

KEMALPAŞA VE TORBALI GİBİ İŞÇİ HAVZALARINDA ÖRGÜTLENME ÇAĞRISI

Toplantıda söz alan diğer katılımcılar ise sendikasız işçi oranının yüksekliğini hatırlattı ve Kemalpaşa ve Torbalı gibi işçi havzalarında örgütlenme çalışmalarının başlatılması önerdi. Yine toplantıda yaklaşan seçimlerin ve güncel gelişmelerin oluşturduğu politik atmosferin emek alanında da örgütlenmenin önünü açabileceği söylendi. Sonraki İzmir Emek Meclisi 2 Mart tarihinde toplanacak.

EmekDünyası.Net/Evrensel