15 Nisan 2013, Pazartesi

Red Hack kanser hastası Dilek için Çevre Bakanlığını çökertti

Kanser hastasına dilenci muamelesi yapan Erdoğan Bayraktar'ın bakanlığının internet sitesi Red Hack tarafından çökertildi.

Red Hack kanser hastası Dilek Özçelik'e dilenci muamelesi yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın insanlık onurunu ayaklar altına alan tavrını protesto etmek için Bakanlığın internet istesini bir süreliğine çökertti.

SAĞLIK ALANINDA YAŞANAN TİCARİLEŞMENİN SONUÇLARININ ÇARPICI BİR ÖRNEĞİ

Türkiye'de sağlık alanında yaşanan ticarileşmenin tahrip edici sonuçları için çarpıcı bir örnek olan kanser hastası Dilek'in tedavisi için gerekli ilaçların temini için yardım istediği Bakan Bayraktar'ın tutumuna tepki gösteren Red Hack'in twitter hesabından yapılan açıklamadaysa, "Kanser hastası Dilek için Cevre Bakanligi hacklenmistir Kardeslerimize sahip cikacagiz! Sadaka vererek iktidari elde eden ve herkesi sadakayla kandiracagini sanan bakana armagan" ifadelerine yer verildi.

BAKANLIK ÇAREYİ FİŞİ ÇEKMEKTE BULDU

Bakanlık saldırının ardından internet sitesinin barındığı sunucuların fişini çekti ve siteye bir süre ulaşılamadı.
Redhack bu konuda da, "Cevre Bakanligi da eli fişte bekliyormus, tebrik ederiz, siber ordu diye 'hızlı fiş çeken' eleman almışlar  işe.. Bravo ;)" ifadelerini kullandı.

EmekDünyası.Net