06 Mart 2012, Salı

ICEM Kadın Sorumlusu, İstanbul'da kadın işçilerle buluşacak

ICEM Kadın Sorumlusu Carol Bruce Sendikal Güçbirliği Platformu (SGBP) Kadın Koordinasyonu'nun 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle gerçekleştireceği etkinliklere katılmak üzere İstanbul'a geliyor.

Uluslararası Kimya, Enerji, Maden ve Genel İşçi Sendikaları Federasyonu (ICEM) Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Sorumlusu Carol Bruce, Türk-İş içinde muhalif sendikaların oluşturduğu Sendikal Güçbirliği Platformu Kadın Koordinasyonu'nun 8 Mart boyunca gerçekleştireceği etkinliklere katılmak üzere 7 Mart 2012 Çarşamba günü İstanbul'a geliyor.

Sendikal Güçbirliği Kadın Koordinasyonu tarafından yapılan açıklamada, ICEM Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Sorumlusu Carol Bruce'un programına ilişkin bilgiler verildi. Bruce, 8 Mart sabahı saat 10:00'da direnişteki Hey Tekstil işçisi kadınları ziyaret ettikten sonra öğleden sonra Deri-İş'e üye oldukları için işten çıkarılan Kampana Deri'de kadınların 8 Mart kutlamasına katılacak.

10 Mart günü SGBP Kadın Koordinasyonu'nun "Güvenceli ve sendikalı bir iş şiddetsiz bir yaşam" pankartı arkasında Kadıköy'deki 8 Mart mitingine katılması planlanan Bruce, 11 Mart'ta Kadıköy'de yapılacak 8 Mart Şenliği'nde, sendikalı kadın işçilere hitaben bir konuşma da yapacak.

Carol Bruce, Haziran ayından itibaren ICEM, Uluslararası Metal Federasyonu (UMF) ve Uluslararası Tekstil Giyim ve Deri İşçileri Federasyonu'nun (ITGLWF) birleşmesi ile kurulacak olan yeni Küresel Sanayi İşçileri Federasyonu/nun Kadın İşleri Sorumluluğunu da yürütecek.

 

EmekDunyasi.Net

 

 

 

Bağlantılı Haberler