18 Mayıs 2012, Cuma

Emek Dünyası'nda maden kazaları ele alındı

İMC Tv'de 16 Mayıs Çarşamba akşamı yayınlanan Emek Dünyası programında madenlerde iş kazaları konuşuldu. İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi üyesi Nevra Akdemir'in stüdyo konuğu olduğu ve Maden Mühendisleri Odası Genel Başkanı Mehmet Torun'un telefonla katıldığı programın videosu

İMC Tv'de 16 Mayıs Çarşamba akşamı yayınlanan Emek Dünyası programında madenlerde iş kazaları konuşuldu.

Madenlerde ölüm bir kader mi? Maden kazalarının önlenmesi için neler yapılıyor? Taşeronlaştırma ve özelleştirme uygulamalarının yaygınlaşmasıyla ölümlü kazaların artışı arasında nasıl bir ilişki var? İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi üyesi Nevra Akdemir'in stüdyo konuğu olduğu ve Maden Mühendisleri Odası Genel Başkanı Mehmet Torun'un telefonla katıldığı programda madenlerde kazalarla ilgili istatistikler, Karadon'da yaşanan facianın ayrıntıları ve sonrasındaki gelişmeler, iş kazalarının önlenebilmesinin koşulları gibi konular ele alındı ve tartışıldı.

17 Mayıs 2010'da Zonguldak Karadon maden ocağında 2 mühendis ve 28 işçinin ölümüne neden olan grizu patlamasının ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "ölüm bu işin fıtratında var" sözlerinin hatırlatıldığı programa konuk olarak katılan İşçi Sağlığı ve Güvenliği üyesi Nevra Akdemir maden cinayetlerinin önlenebileceğini anlatarak. "Bir de tevekkül var" dedi.

Emek Dünyası'nın 8. Bölümünü aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz

 

Emek Dunyasi.Net