01 Eylül 2012, Cumartesi

Galatasaray Metin Kurt'u öldükten sonra hatırladı!

Galatasaray eski futbolcusu 'sol açık' Metin Kurt'u yaşamını yitirdikten sonra hatırladı. 'Galatasaray Efsanelerini Anıyor' etkinliğinde adı geçmeyen eski futbolcu yaşamını yitirdikten sonra etkinliğe apar topar eklendi.

Galatasaray 'sol açık' Metin Kurt'u yaşamını yitirdikten sonra hatırladı.  Metin Kurt'un muhalif duruşuna, spor emekçileri için mücadelesine tavır alan ve Metin Kurt yokmuş gibi davranan Galatarasy yönetimi eski futbolcu hayatını yitirince onu sahiplenmeye başladı.

Galatasaray  Spor Kulübü ile Türk Telekom'un işbirliğiyle gerçekleştirilen " Galatasaray Efsanelerini Anıyor, Türk Telekom Dünyaya Duyuruyor" projesinde bu hafta, geçtiğimiz günlerde hayata veda eden Galatasaray 'ın eski milli futbolcusu Metin Kurt anılacak.

Spor Toto Süper Lig 'de Galatasaray ile Bursaspor arasında Türk Telekom Arena'da yarın saat 20.30'da başlayacak maçtan önce düzenlenecek etkinlikte, Galatasaray 'ın 1970'li yıllardaki yıldızlarından, 37 kez milli takımlarda görev yapmış Metin Kurt'un dev bayrağı statta dalgalanacak.

Törende, Galatasaray ve milli takımın dışında Altay, PTT ve Kayserispor gibi takımlarda top koşturan Metin Kurt'un kariyerinden unutulmaz anları içeren bir video da gösterilecek.

Radikal gazetesi spor müdürü Uğur Vardan,  Metin Kurt'un ölümünden sonra 25 Ağustos'ta yazdığı 'Çizgi'sini terk etmeden gitti...' başlıklı yazısında da şu ifadelere yer vermişti:

"Elbette Galatasaray meselelere soldan baksın, Mehmet Ağar figürüyle hesaplaşsın, isyancı Metin Kurt'a sahip çıksın diye bir beklentim yok (zaten Sarı-Kırmızılıların 'Tekyumruk' taraftar grubu bu işi layıkıyla yerine getiriyor, ayrıca 20 milyonu AK Partili bir kulüpten bunları bekleyemeyiz!) lakin 'Temizlik ve Ağar' sözcükleri, ' Google 'da yazdığınız zaman bile aynı maddede çıkmıyor. Ama 'Metin Kurt ve haysiyet' sözcüklerini her yerde, aynı cümle içinde sıkça kullanabilirsiniz Sarı-Kırmızılı kulübün geçen sezondan beri uygulamakta olduğu 'Efsaneleri Anma' programı dahilinde bir türlü sıranın Kurt'a gelmeyişine ilişkin serzenişleri gördünüz. Radikal Spor olarak bu konuyu 'takıntı' haline getirmiştik ve 'Acaba sıra ona ne zaman gelecek?' diye bir haber hazırlamayı kendimize bir borç bilmiştik. Ama Kurt acele etti. Birkaç gün önce gırtlak kanseri teşhisi konulmuştu, dün ameliyat sırasında kalp yetmezliğinden aramızdan ayrıldı. Zaten o top çoktan geçmişti, bu saatten sonra ona hatırlasanız ne olur?"

EmekDunyasi.Net

Anahtar Sözcükler