12 Eylül 2012, Çarşamba

RedHack Dilan için hackledi

Redhack ve binlerce sosyal medya kullanıcısı 3 yaşındaki bir çocuğa tecavüz iddiasıyla ilgili Şanlıurfa ve Siverek'teki yetkililere soruyor: Dilan'a ne oldu!?

Urfa'nın Siverek İlçesi'ne bağlı Gürakar Beldesi'nde, 3 yaşındaki Dilan Bağdaş'ın tecavüze uğrayarak öldürüldüğü iddiasına yönelik yetkililerden bir açıklama gelmedi. Bu suskunluğu protesto eden internet aktivist grubu redhack Siverek ve Urfa devlet hastanelerinin sitesini hackledi.

Dilan Bağdaş boncuk yuttuğu iddiası ile hastaneye götürülmüştü fakat çocuğun vajina bölgesinde kanama olduğu fark edildi. Bağdaş'ın tecavüze uğrayarak öldürüldüğü iddia ediliyor.

DİLAN'A NE OLDU

3 yaşındaki Dilan'ın tecavüze uğramış olma ihtimali sosyal medya kullanıcıları tarafından öfkeyle karşılandı. #DilanaNeOldu hactagı ile yorumlarını paylaşan sosyal medya kullanıcıları çocuklara yönelik cinsel istismarın yaygınlaşmasının nedenini devletin tecavüzcüleri koruyan politikaları olduğunu belirtiyor.

Ve bu tecavüz vakasının da üstünün kapatılmaması ve raporun kamoyu ile paylaşılıp sorumluların cezalandırılması için Dilan'a ne oldu diye sordular.

REDHACK URFA VE SİVEREK DEVLET HASTANELERİNE ERİŞİMİ ENGELLEDİ

'Dilan'a Ne Oldu?' sorusuna yönelik konuyla ilgili olanlardan bir yanıt gelmemesi üzerine Redhack Urfa Devlet Hastanesi ve Siverek Devlet Hastanesi'nin internet sitesini erişimi engelledi. Yargıtay'ın sitesini de hackleyen Redhack onbinlerle birlikte 'Dilan'a ne oldu?' diye sormaya devam ediyor.

 

EmekDunyasi.Net

Bağlantılı Haberler