19 Eylül 2012, Çarşamba

'Adalet sen bizim her şeyimizsin!'

Zonguldak'ta 14 yaşındaki S.B.'ye cinsel istismarda bulunmaktan yargılanan 4 sanık ilk duruşmada tahliye edildi. Tahliye edilen sanık yakınları "Adalet sen bizim her şeyimizsin" sloganları attı.

Zonguldak'ta, 14 yaşındaki S.B.'ye tecevüz ettikleri iddiasıyla tutuklu yargılanan 4 sanığın ilk duruşmada tahliye edildi. Tahliye haberi adliye önünde bekleyen sanık yakınları tarafından sevinçle karşılandı. Sanık yakınları, 'Adalet sen bizim her şeyimizsin' sloganı atarak tahliyeleri kutladı.

ÜVEY AMCA TECAVÜZÜ

Geçen temmuz ayında yaklaşık 1.5 yıldır kaldığı Ereğli Kız Yetiştirme Yurdu'ndan kaçan ve bir süre sonra Zonguldak'ta şehir merkezinde polis tarafından bulunan S.B., başından geçenleri anlattı.

S.B., yaklaşık 2 yıl önce henüz yurda yerleşmeden evlerinin üst katında oturan üvey amcası 28 yaşındaki S.S.'nin kendisine tecavüz ettiğini söyledi. Bu olayın ardından okulundan soğuduğunu ve derslerden kaçtığını belirten S.B., bir süre sonra tanıştığı 23 yaşındaki S.Ç., 19 yaşındaki T.K. ve 18 yaşındaki B.K.'nın da aynı şekilde kendisine tecavüz ettiklerini iddia etti. Gözaltına alınıp tutuklanan 4 sanık hakkında, 'Çocuğun nitelikli cinsel istismarı', 'Cebir, tehdit ve hile kullanarak kişi hürriyetini yoksun kılma' suçlarından dava açıldı.

SUÇUN VASFI VE NİTELİĞİ GÖZÖNÜNE ALINARAK TAHLİYE

Sanıklar, Zonguldak 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dün görülen duruşmada ilk kez hakim karşısına çıktı. Tutuklu sanıklar, suçlamayı kabul etmedi. Mahkeme heyeti, mevcut delil durumu, suçun vasfı ve niteliğini göz önüne alarak sanıkların tahliyesine karar verdi. Duruşma salonuna alınmayan ve adliye önünde bekleyen sanık yakınları, tahliye kararı üzerine büyük sevinç yaşadı. Alkışlarla tempo tutan kalabalık, 'Adalet sen bizim her şeyimizsin', 'Yaşasın adalet' sloganları atarak tahliye kararını kutladı.

EmekDunyasi.Net/Ajanslar