19 Eylül 2012, Çarşamba

Beşiktaş Kapalı yoksul seyirciye kapalı

Beşiktaş Çarşı grubunun yer aldığı kapalı tribünün yarısından fazlası 150 ve 170 TL'lik bilet fiyatları nedeniyle Beşiktaş- Elazığspor maçında boştu. Beşiktaşlı gazeteci Rıdvan Akar "Takkenin düştü kel göründü" dedi.

Beşiktaş-Elazığspor maçında  Çarşı grubunun yer aldığı heyecanı ve coşkusuyla rekorlar kıran, stadı ayağa kaldıran kapalı tribünü nerdeyse boştu. Taraftar bilet fiyatlarının yüksek olması nedeniyle maça gelmedi ya da gelemedi. Biletlerin 150-170 TL olduğu maç  Çarşı grubunun coşkusu olmadan oynandı.

Beşiktaş-Sanica Boru Elazığspor maçında tribünlerin boş kalmasıyla tartışılmaya başlanan kombine ve bilet fiyatları ile ilgili değerlendirme yapan Beşiktaşlı gazeteci Rıdvan Akar, uygulanan bilet fiyatları nedeniyle Akar Elazığspor maçında takkenin düştüğünü, kelin göründüğünü söyledi. CnnTürk'e değerlendirme yapan Akar, Beşiktaş kulüp yönetiminin kombine ve bilet fiyatları ile büyük bir hata yaptığını söyledi. Akar "Kombine fiyatları özellikle kapalı tribünde neredeyse küçük bir servet oranında belirlendi. 2000 -2500 lira gibi. Sonra bunlarda yüzde onarlık indirimler yaptı. Ama Beşiktaş taraftarının profili genellikle ücretli genellikle alt ve orta gelirli insanlardan oluşuyor. Bu nedenle de Beşiktaş'a halkın takımı deniyor." Dedi.

Akar, Beşiktaş'ın yıldız oyuncuları kaybettiği bir dönemde neden böyle bir rakam belirlediğinin anlaşılır olmadığını söyleyerek bu durumu tarihi bir hata olarak değerlendirdi." Bu hatanın en büyük göstergesi Beşiktaş- Elazığspor maçı" diyen Akar  "Elazığspor maçı yaşandı Takke düştü kel göründü" dedi.

"ELAZIĞSPOR BİR BARSELONA MI?"

Akar BJK'nın Galatasaray ve Fenerbahçe'yle yaptığı derbi maçlarda bile kapalı altın 150 TL, olduğunu Elazığspor maçında ise biletin 170 TL olduğunu belirterek "Sanica Boru Elazığspor, bir Barcelona mı?" diye sordu.

Bilet ve kombine bilet uygulamasıyla kapalının boş kaldığını vurgulayan Akar " Trübüne ruhunu veren kapalı olarak tabir ettiğimiz yer bugün büyük boşluklarla seyircinin iltifat etmediği bir yere dönüştü" dedi. Beşiktaş yönetimini kombine bilet fiyatlarını aşağıya çekmeye çağırdı.

FİYATLAR İNECEK

Beşiktaş- Sanica Boru Elazığspor maçının nerdeyse seyircisiz oynanmasının ardından konuşan Beşiktaş Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran'sa, kapalı tribün bilet fiyatlarını gözden geçireceklerini söyledi. Kıran, "Kapalı tribünde fazla kombine satılmadı. Fiyatları yeniden ayarlayacağız" dedi.

EmekDunyasi.Net