03 Mayıs 2013, Cuma

Hıdırellez bugün Ahırkapı'da kutlanıyor

Hıdırellez Bayramı bu yılda alternatif bir yaklaşımla Ahırkapı Romanlarıyla birlikte kutlanacak. Kutlamalar bugün saat 17.00'dan itibaren Ahırkapı'da başlayacak.

Hıdrellez Bayramı Ahırkapı'da Romanlarla kutlanacak. Bolluk ve bereketin simgesi, baharın müjdecisi olan etkinlik Kumbara Sanat Atölyesi, Ahırkapı Müzisyenler Derneği, Ahırkapı Roman Kültürünü Yaşatma Derneği tarafından ortak düzenleniyor.

KUTLAMA PAZAR GÜNÜ SAAT 17'DE BAŞLIYOR

Kutlama için bugün (5 Mayıs Pazar günü) saat 17.00'de, Ayasofya müzesinin girişinde buluşup, Ahırkapı'ya Hıdrellez'i kutlamak üzere yürünecek.2000'den beri Ahırkapı'da kutlanan Hıdrellez bayramı, 2011 yılında biletli yapılmak istenmiş ancak gelen talepler üzerine iptal olmuştu. Kutlamalar iki yıldır mahalle halkının katkılarıyla mahallede yapılıyor ve ücretsiz. Mahalleye gelenler tüm ihtiyaçlarını dayanışma için mahalle esnafından karşılayacak.

ENSTRÜMANLARINIZI UNUTMAYIN!

Tertip komitesi İstanbul'daki kentsel dönüşümden ve soylulaştırmadan etkilenen Ahırkapı'nın giderek bir oteller bölgesine dönüşmesinden dolayı kutlamanın Ahırkapı'da yapılmasının büyük bir önem taşıdığını açıkladı. Etkinlik 17.00 ila 23.30 saatleri arasında Ahırkapı semtindeki Keresteci Hakkı Sokak ve Şadırvan Sokak'ta yapılacak. Müzisyenler enstrümanlarını yanına almayı unutmasın.

EmekDünyası.Net/Bianet