27 Mayıs 2013, Pazartesi

DTK alternatif ekonomik politikalar için atölye düzenliyor

DTK, Diyarbakır'da 29-31 Mayıs 2013 tarihlerinde "Bölge Ekonomisinde Sektörel Gelecekler Kurgulanırken Alternatif Modeller" başlıklı atölye çalışması düzenleyecek.

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Ekonomi Komisyonu 29-31 Mayıs 2013 tarihlerinde "Bölge Ekonomisinde Sektörel Gelecekler Kurgulanırken Alternatif Modeller" başlıklı atölye çalışması yapacak.

'İNKAR VE YOK SAYMA POLİTİKASINA DİRENEN HALKIMIZA YANLIŞ POLİTİKALARIN ALTERNATİFİNİ SUNMAK İSTİYORUZ'

Beş oturumda gerçekleştirilecek atölye çalışması ile ilgili yazılı bir açıklama yapan DTK, "Yeraltı ve yerüstü kaynakları bakımında zengin ve bereketli topraklara sahip bu coğrafyada, kimliğimiz, kültürümüz, dilimiz yasaklanırken ekonomik ve sosyal imkânlardan da yoksun bırakıldık. İnkâr ve yok sayma politikasına karşı direnen bunu kabul etmeyen halkımızla, bu yanlış politikaların alternatifini yaratmak istiyoruz" dedi.

TOPLANTIDA TEMEL SEKTÖRLERE YÖNELİK ALTERNATİFLER KONUŞULACAK

DTK ekonomik alandaki 'Katılımcı Ekonomi' şiarı için 'Ne Yapmalı?' sorusuna cevap bulmak amacıyla düzenlediği atölye çalışmasına akademisyen, ilgili kurum ve kişiler katılacak. Tekstil sanayi, tarım-hayvancılık, enerji-maden sektörleri ele alınacak ve bu sektörlerdeki alternatif modeller ayrı ayrı tartışılacak.

Tarım-Hayvancılık, Enerji-Maden, Tekstil- Sanayi atölyeleri için ilk üç oturumda önce sunumlar yapılacak. Ardından da atölye çalışmasına geçilecek. Atölye çalışmaları ardından da atölye çalışmalarının sonuç bildirgeleri üzerine tartışmalar yürütelecek.

EmekDünyası.Net/ETHA