29 Mayıs 2013, Çarşamba

Alternatif medya canlı yayınları Gezi Parkı direnişi'ni dünyaya taşıdı

1 Mayıs'ta başlayan "Her akıllı telefon bir canlı yayın aracı, her yurttaş bir gazeteci" çalışması Taksim Gezi Parkı direnişinde yaygınlaşarak devam ediyor. Alandan yapılan canlı yayınlar en az 30 bin kişi tarafından izlenirken, yayınlar Hollywood'da da yankı uyandırdı.

Taksim Gezi Parkı'nı ve yaşam alanlarını savunma direnişi giderek Türkiye sınırlarını da aşmaya başladı. 1 Mayıs'ta başlayan "her akıllı telefon bir canlı yayın aracı, her yurttaş bir gazeteci" çalışması Taksim Gezi Parkı direnişinde de etkin bir şekilde yürütülüyor.

DÜN YAPILAN YAYINLARI 30 BİN KİŞİ İZLEDİ

Dün akşam yapılan yayının 30 bin kişi tarafından izlendiği bildirilirken, bu yayınlar sayesinde direniş giderek uluslararası yankı da uyandırmaya başladı.

HOLLYWOOD'DAN MARK RUFFALO CANLI YAYINI İZLEYEREK TAKSİM GEZİ PARKI DİRENİŞİNİ KUTLADI

Pınar Öğün başta olmak üzere Oyuncular sendikası üyelerinin de aktif katılımıyla hızla yayılan alternatif canlı yayın çalışması dünya çapında da yankı uyandırdı. Hollywood'un ünlü yıldızlarının da #occupygezipark hashtag'iyle Taksim Gezi Parkı direnişini takip ettiği ve yayınların ingilizce olarak da yapılmasını talep ettikleri öğrenildi.

İNTERNETTEN CANLI YAYIN İNGİLİZCE OLARAK DA DEVAM EDECEK

Bunlar arasında bulunan Mark Ruffalo twit atarak: "Bütün bu cesur yürekli eylemleriniz için kutluyorum. Cesur ruhlarsınız toplum sağlığı ve bütünlüğünü sağlamak için eyleme devam!" sözleriyle direnişe destek verdi ve anternatif canlı yayınların ingilize olarak da yapılmasını istedi. Bunun üzerine Pınar Öğün bu akşam yapılacak olan yayınların aynı zamanda ingilizce anonslarla sürdürüleceğini söyledi. Yayınları izlemek için @pinar_ogun twitter adresini ve sitemiz ana sayfadaki linki takip edebilirsiniz.

EmekDünyası.Net

 

Bağlantılı Haberler