16 Haziran 2013, Pazar

Emek Dünyası editörü Gökhan Biçici gözaltında darp edildi

Gezi Parkına yapılan polis müdahalesini protesto eylemlerini izleyen Emek Dünyası yayın kurulu üyesi Gökhan Biçici gözaltına alınarak darp edildi. Biçici'nin sol kaşı açıldı ve vücundunda dar izleri var.

Taksim ve civarında Gezi Parkı Direnişine polis müdahalesini protesto eylemlerini izleyen gazeteciler de gözaltına alınmaya başladı.

Emek Dünyası Net Yayın Kurulu Üyesi ve İmc Tv Emek Dünyası programı editörü ve yapımcısı Gökhan Biçici'de gözaltına alınanlar arasında. Osmanbey Metrosu çıkışında protestoları takip ederken gözaltına alınan Biçici'nin basın kartı polis tarafından koparılıp alındı, gaz maskesi kırıldı.

İmc tv anahaber bültenine telefonla bağlanan Biçici karakola götürülmeksizin hala gözaltında tutuluyor.

21:15 Gökhan Biçici, Bozkurt caddesi ve Ergenekon caddesi arasında elleri arkadan kelepçeli olarak bekletiliyor.  Polis tarafından darp edilen Biçici'nin sol kaşında açılma  ve vücudunda darp izleri var.

Halen karakola götürülüp işlem yapılmayan Gökhan Biçici polislerin arasında tek başına bekletiliyor. Gaz bombalarının arasında olan Biçici'nin gaz maskesi de polis tarafından kırıldı.