24 Haziran 2013, Pazartesi

Urfa'lı mevsimlik işçilere silahlı saldırı: 1 işçi öldü, 3 yaralı

Çorum'da mevsimlik işçi olarak çalışan Urfalı işçilere düzenlenen silahlı saldırıda, Halaf Hülo isimli işçi yaşamını yitirirken, 1'i ağır olmak üzere 2 işçi de yaralandı.

Çorum'da mevsimlik işçi olarak çalışan Urfalı işçilere düzenlenen silahlı saldırıda Halaf Hülo (47) isimli işçi yaşamını yitirirken ve Hülo'nun çocuklarından Sadık (20) ve Mahmut (25) ise ağır yaralandı.

SALDIRIYA UĞRAYAN AİLE URFA'DAN SOĞAN VE PANCAR TARLALARINDA ÇALIŞMAK ÜZERE GELMİŞTİ

Olay Çorum'un Alaca ilçesine bağlı Bolatcık köyüne 5 kilometre mesafede meydana geldi. Urfa'dan Alaca'ya soğan ve pancar tarlalarında çalışmak üzere gelen mevsimlik işçilerin bir süredir Erdoğan ailesi tarafından tehdit edildiği iddia edildi.

ERDOĞAN AİLESİ'NİN URFA'DAN GELEN MEVSİMLİK  İŞÇİLERİN BÖLGEYİ TERK ETMESİNİ DAYATTIĞI İDDİA EDİLDİ

Erdoğan ailesinin askerde bir yakınlarının yaralandığını söylediği ve Urfalı mevsimlik işçilerin oradan gitmelerini dayattıkları belirtildi. Daha önce traktörlerini Hülo ailesinin üzerine sürdüğünü belirten görgü tanıkları, olayın yol verme meselesi nedeniyle gelişen bir kavga olmadığını belirtti.

BÖLGEYE ÇOK SAYIDA ASKER VE SAĞLIK EKİBİ SEVK EDİLDİ

Kavgayı gören köylülerin haber vermesi üzerine bölgeye çok sayıda asker ile sağlık görevlileri sevk edildi. Olay yerinde ilk müdahaleleri yapılan yaralılar, Çorum Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Yaralılardan durumu ağır olan Sadık Hülo ameliyata alınırken, Mahmut Hülo'nun ise yoğun bakımda tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

Valilikten yapılan açıklamada, olayın şüphelileri Önder Erdoğan ve Murat Erdoğan'ın hastanede tedavisinin sürdüğü, firar eden Ahmet Erdoğan'ın arandığı ve olay yerinde 2 adet tabancanın ele geçirildiği belirtildi.  Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

EmekDünyası.Net/DİHA