04 Mayıs 2012, Cuma

Formasyon hakkı için YÖK önünde eylem

YÖK'ün formasyonu kaldırma kararını protesto eden Genç Sen üyeleri, YÖK binasına giderek Gökhan Çetinsaya ile görüşmek istedi. Üniversiteliler Çetinsaya'yı göremedikleri gibi ÖGB'lerin biber gazlı müdahalesiyle de karşı karşıya kaldı.

Fen - Edebiyat Fakültesi mezunlarına verilen formasyon programlarının Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından kaldırılmasının ardından üniversitelilerden sesler yükselmeye başladı.

Öğrenci Gençlik Sendikası (Genç Sen) üyesi üniversiteliler, dün (03 Mayıs) YÖK'e giderek YÖK genel kuruluna girmek istedi. YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya ile görüşmek istediklerini belirtmelerine rağmen üniversitelilere ÖGB'ler biber gazıyla müdahale etti. Üniversitelilerle ÖGB'ler arasında kısa süreli arbade yaşandı.

Bunun üzerine "Formasyon hakkımız engelenemez" yazan bir pankart açarak YÖK binası önünde eylem yapan üniversiteliler formasyon programlarının devam ettirilmesini istedi. Üniversiteliler, toplantıya alınmayarak YÖK'ün antidemokratik bir kurum olduğunun görüldüğünü ifade ettiler.

Ankara-Sendika.Org

 

Bağlantılı Haberler

Anahtar Sözcükler