ODTÜ mezuniyet törenine Gezi Parkı Direnişi ve Lice damgasını vurdu. İşte ODTÜ'lü öğrencilerin 'Orantısız zeka' örneği taşıyan pankartlarından bazıları:

Öğrencilere Kabataş'ta sert polis müdahalesi

İstanbul Kabataş'ta, Reyhanlı'da yaşanan bombalı saldırıları protesto etmek isteyen üniversiteli gençler polisin gaz bombalı ve tazyikli su'lu sert müdahalesine maruz kaldı.

Taksim'e ayak basana polis saldırıyor, şimdi sıra gençlerdeydi

Polis Taksim'de Deniz Gezmiş,Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan'ın idamlarının 41 yılını protesto etmek için toplanan gençlik örgütlerine polisin tavrı 1 Mayıs'tan farklı olmadı. Polis gençlere tazyikli su ve gazla müdahale etti.

BETAM:

'Türkiye'de yaklaşık 5 milyon yoksul çocuk var'

BETAM'ın araştırma notuna göre, Türkiye'de yaklaşık 5 milyon çocuk yoksulluk içinde yaşıyor. Çocuğun beslenme, ısınma ve giyim gibi temel ihtiyaçları karşılanmıyor.

Bayramınız sizin olsun çocuklarımıza dokunmayın:

Türkiye'de 24 yılda 569 çocuk katledildi!

Dünya'da çocuk bayramı kutlayan tek ülke olmakla övünen Türkiye'de devlet çocuklarını katlediyor. 10 yılın bilançosu 569 çocuk.

Çocuk Bayramı mı demiştiniz?

DİSK-AR: Türkiye çocuk işçiliğinde Afrikalaşıyor

Çocuk bayramına bir gün kala çocuk işçiliği araştırmasını açıklayan DİSK-AR, dünyada azalma eğiliminde olan çocuk işçiliğinin Türkiye'de kriz döneminde tekrar arttı.

İÜ'de yine saldırı: En az 50 öğrenci gözaltında

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde Müslüman Gençlik, devrimci öğrencilere saldırdı. Polis ise çoğunluğu devrimci öğrenci olmak üzere en az 50 kişiyi gözaltına aldı.

ODTÜ'ye polis müdahalesi orantılıymış

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Başbakan Erdoğan'ı protesto eden ODTÜ öğrencilerine yönelik gerçekleşen ve ODTÜ'yü adeta savaş alanına çeviren polis müdahalesini "Orantılı" olarak niteledi.

ODTÜ'lü öğrencilerden Dicle Üniversitesi'ne destek

Hizbullah ve polis saldırısına karşı direnen Dicle Üniversite öğrencilerine destek eylemi yapan ODTÜ’lülere polis saldırdı. Üniversite içindeki çatışmalar saatlerce sürdü

Çankaya Köşkü önünde öğrencilere gözaltı

Ankara'da Yükseköğretim Kurulu'nu(YÖK) protesto etmek için Cumhurbaşkanlığı Köşkü'ne girmek isteyen Genç-Der üyelerine polis izin vermedi. Eylemcilerle polis arasında yaşanan arbedede 11 kişi gözaltına alındı.