26 Aralık 2012, Çarşamba

ODTÜ'lü öğrenciler direnişi sürdürüyor

ODTÜ'de öğrenciler iki gün boyunca sürecek "U3 amfisini terk etmeme eylemini" başlattı.

ODTÜ'de öğrencilerin hükümet ve Başbakan Erdoğan ’a tepkisi sürüyor. Bugün “ODTÜ Ayakta AKP ’ye Direniyor” yazılı bir pankartla Hazırlık Binası önünden Fizik Binası'na yürüyen öğrenciler, iki gün boyunca sürecek U3 amfisini terk etmeme eylemini başlattı.

Öğrenciler iki gün boyunca düzenleyecekleri çeşitli forum, panel ve film gösterileri ile “AKP’ye nasıl direneceklerine dair yol haritası çıkaracakları”nı ve yeni YÖK Yasası, TMMOB yasası, kentsel dönüşüm, Roboski katliamı, AKP’nin doğaya saldırılarının tartışılacağını açıkladılar.

“AKP’YE DİRENİŞ ŞENLİĞİ”

Öğrenciler ayrıca yarın bir “AKP’ye Direniş Şenliği” yapacaklarını da söyledi. ODTÜ Stadyumu'nda yapılacak şenliğe birçok aydın ve sanatçının katılacağı belirtiliyor.

KIBRIS ODTÜ'DE OTURMA EYLEMİ

Bu arada, ODTÜ'de yaşanan olayları protesto etmek için ODTÜ Kuzey Kıbrıs Yerleşkesi'nde de oturma eylemi gerçekleştirildi. Öğrencilerin kararıyla düzenlenen eyleme öğretim görevlileri de destek verdi. Eylemde bir ODTÜ öğrencisinin Başbakan Erdoğan'a yazdığı mektup okundu. Eylemde "Komer bile tek araçla gelmişti", "Göktürk-2 uzaya, biber gazı ODTÜ'ye" yazılı dövizler taşındı.

EmekDünyası.Net/Radikal