16 Nisan 2013, Salı

İÜ'de yine saldırı: En az 50 öğrenci gözaltında

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde Müslüman Gençlik, devrimci öğrencilere saldırdı. Polis ise çoğunluğu devrimci öğrenci olmak üzere en az 50 kişiyi gözaltına aldı.

İstanbul Üniversitesi'nde "Müslüman Gençlik" adlı grup bir kez daha devrimci, demokrat öğrencilere saldırı girişiminde bulundu.

ÇEVİK KUVVET FAKÜLTEDE EN AZ 50 KİŞİYİ GÖZALTINA ALDI

Fakülteye giren çevik kuvvet ekipleri ise en az 50 öğrenciyi gözaltına aldı. İstanbul Üniversitesi'nde Müslüman Gençlik ile devrimci öğrenciler arasında yaşanan gerginlik bugün de devam etti. Edebiyat Fakültesi'ne gelen Müslüman Gençlik grubu, devrimci öğrencilere saldırdı.  Saldırı sonucu bazı öğrencilerin yaralandığı ve bu öğrenciler'in Haseki hastanesinde tedavi altına alındığı ifade edil. Buna göre 2 öğrencinin kafasına 6 dikiş atıldı.

Saldırı girişiminde bulunan 2 Müs-Genç üyesinin gözaltına alındığı öğrenildi. İstanbul Üniversitesi'nde devrimci-demokrat öğrencilere saldıran ve İbda-C'lilerin de aralarında bulunduğu belirtilen 12 grubun saat 13.00'da Saraçhane'de bir basın açıklaması yapacağı öne sürülüyor.

ÖĞRENCİLER 16.00'DA BASIN AÇIKLAMASI YAPACAK

Devrimci öğrenciler bugün saat 16.00'da Beyazıt'taki ana kampus girişinde basın açıklaması yapacak. İstanbul Üniversitesi'nde kendilerine "Müslüman Gençlik (Müs Genç)" adı veren grup, geçtiğimiz günlerde devrimci, demokrat ve yurtsever öğrencilere yönelik taşlı, sopalı saldırı gerçekleştirmişti. Fakültenin kapılarını kapatan polisler giriş-çıkışlara izin vermezken, gözaltı sayısının artabileceği kaydedildi. Üniversitede gerginlik devam ediyor.

EmekDünyası.Net/Ajanslar