24 Haziran 2010, Perşembe

DGİB 2010

Genç işçiler konseri dışarı taşıdı

Dünya Genç İşçi Buluşması'nın ilk konserini sokak müzisyenlerinden oluşun Alatav grubu verdi. Genç işçilerin büyük ilgi gösterdiği konser, açık havada halaylarla devam etti.

İzmir Seferihisar Tekgıda-İş Tesisleri'nde başlayan Dünya Genç İşçi Buluşması etkinlikleri, sokak müzisyenlerinin bir araya gelerek oluşturduğu Alatav müzik grubunun verdiği konserle devam etti. Konsere, Türkiye'deki sendika üyelerinin yanı sıra pek çok ülkeden gelen çok sayıda genç sendika üyesi de katılarak konseri ilgiyle izledi.

Yoğun ilgi ve coşku konser bittikten sonrada açık alana taştı. Dünyanın dört bir yanından gelen genç işçiler hep beraber halay çekti. Alatav müzik grubunu çevreleyip etrafında halay çeken işçiler geç saatlere kadar eğlenmeye devam etti.

Anadolu türkülerini, Türkçe, Kürtçe deyişleri ve derlemelerini santur üzerinden yeniden düzenleyen Alatav'ın, söylediği şarkılara zaman zaman dinleyiciler de eşlik etti. Santur, gitar, ney ve perküsyon gibi enstrümanlar kullanan müzisyenler, genç işçilere keyifli bir gece yaşattı.

İzmir -