24 Ağustos 2010, Salı

Üniversiteli genç inşaattan düştü

Okul masraflarını karşılamak için inşaat işçiliği yapan üniversite öğrencisi Ömer çetin(20), 4. kattan düşerek yaşamını kaybetti.

Olay bugün sabah 09.30 sularında İstanbul Ataşehir'de Açelya Sokak üzerinde bulunan Ataşehir Rotary Lisesi inşaatında meydana geldi. Bir aydır inşaatta çalışan Muğla Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Çağdaş Türk Edebiyatı 2. Sınıf öğrencisi Ömer Çetin, görgü tanıklarının anlattıklarına göre elindeki keserle 4. kattaki kalıp tahtalarını sökmeye çalışırken dengesini kaybedip yaklaşık 15 metreden betona düştü. Çetin’in iş arkadaşları tarafından çağrılan sağlık ekipleri, Çetin’in hayatını kaybettiği belirtti.

Ağrı’nın Tutak ilçesinden inşaatta çalışmak için bir ay önce gelen Ömer Çetin’in, başarılı bir öğrenci olduğu, Muğla Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Çağdaş Türk Edebiyatı 2. sınıf öğrencisi olduğu öğrenildi. Yurtkur’a bağlı Muğla Öğrenci Yurdu’nda kalan Çetin’in okul masraflarını karşılamak için her yaz farklı işlerde çalıştığı belirtildi. Çetin’in vasıfsız işçi olduğu için 30 TL yevmiye aldığını anlatan arkadaşları, "Elinde daha fazla para kalması için inşaatta kalıyordu. Sabah beraber kahvaltı yaptık. Çay içtik, keyfi yerindeydi. Kahvaltıdan sonra herkes çalıştığı yere gitti. Bu olay oldu. Çok üzgünüz" diye konuştular. Genç üniversitelinin memleketi Tutak'ta toprağa verileceği öğrenildi.

Yaşanan acı olay Türkiye’de üniversitelilerin nasıl koşullar altında okumaya çalıştığını gözler önüne serdi.

(EmekDunyasi.Net)

İstanbul -