pages_start

171 news in the category "Üniversite" ordered by date

Gezi'de iş bırakan asistanlarla, Ethem'in katili aynı cezayı aldı!

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde görevli 8 asistana, Gezi direnişi sırasında iş bırakma eylemine katıldıkları gerekçesiyle 24 ay kıdem durdurma cezası verildi.

Weiter »

ODTÜ'lülerden 'Orantısız Zeka' Pankartları

ODTÜ mezuniyet törenine Gezi Parkı Direnişi ve Lice damgasını vurdu. İşte ODTÜ'lü öğrencilerin 'Orantısız zeka' örneği taşıyan pankartlarından bazıları:

Weiter »

Öğrencilere Kabataş'ta sert polis müdahalesi

İstanbul Kabataş'ta, Reyhanlı'da yaşanan bombalı saldırıları protesto etmek isteyen üniversiteli gençler polisin gaz bombalı ve tazyikli su'lu sert müdahalesine maruz kaldı.

Weiter »

TBMM önünde YÖK protestosu: 11 gözaltı

TBMM önünde YÖK'ün kapatılması talebiyle eylem yapan Genç-Der üyeleri, basın açıklamasının ardından Meclis'e girmeye çalışınca polis müdahalesiyle karşılaştı. Olayda, 11 kişi gözaltına alındı.

Weiter »

İÜ'de yine saldırı: En az 50 öğrenci gözaltında

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde Müslüman Gençlik, devrimci öğrencilere saldırdı. Polis ise çoğunluğu devrimci öğrenci olmak üzere en az 50 kişiyi gözaltına aldı.

Weiter »

ODTÜ'ye polis müdahalesi orantılıymış

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Başbakan Erdoğan'ı protesto eden ODTÜ öğrencilerine yönelik gerçekleşen ve ODTÜ'yü adeta savaş alanına çeviren polis müdahalesini "Orantılı" olarak niteledi.

Weiter »

Çankaya Köşkü önünde öğrencilere gözaltı

Ankara'da Yükseköğretim Kurulu'nu(YÖK) protesto etmek için Cumhurbaşkanlığı Köşkü'ne girmek isteyen Genç-Der üyelerine polis izin vermedi. Eylemcilerle polis arasında yaşanan arbedede 11 kişi gözaltına alındı.

Weiter »

ODTÜ'lü öğrencilerden Dicle Üniversitesi'ne destek

Hizbullah ve polis saldırısına karşı direnen Dicle Üniversite öğrencilerine destek eylemi yapan ODTÜ’lülere polis saldırdı. Üniversite içindeki çatışmalar saatlerce sürdü

Weiter »

Üniversitelerde ırkçı saldırılar artıyor

Üniversite kampüslerinde devrimci, yurtsever, solcu öğrencileri hedef alan saldırılar artıyor. Muğla, Eskişehir ve İzmir'de gün boyu öğrencileri hedef alan çeşitli saldırılar yapıldı.

Weiter »

Muğla'da Kürt öğrencilere silahlı saldırı

Muğla'nın Ula ilçesinde okuyan Kürt öğrencilerin bulunduğu binaya silahlı saldırı yapıldığı belirtildi.

Weiter »

Marmara Üniversitesi'nde ülkücü saldırı: 3 yaralı

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde bir grup ülkücü, Kürt öğrencilere saldırdı. Saldırıda 3 öğrenci yaralandı.

Weiter »

'Bilim insanı olmak düzeni sorgulamayı, 'suç işlemeyi' gerektirir'

Akademisyen, asistan, bilim insanı ve öğrenciler, "Üniversitede Hak İhlalleri ve Mücadele Arayışları" başlıklı forumda bir araya geldi.

Weiter »

Red Hack şimdi de İTÜ'yü mercek altına aldı

Red Hack bir süredir gündeme getirdiği Üniversitelerdeki yolsuz dosyalarının bir yenisini daha bugün açıkladı. Son olarak İstanbul Teknik Üniversitesi Red Hack tarafından mercek altına alındı.

Weiter »

'YÖK yasası intihara sebep oldu!'

GENÇ-SEN üyeleri Ege Üniversitesi Kredi Yurtlar Kurumu'nda bir öğrencinin intihar ettiğini hatırlatarak, "Yine bu YÖK yasası parası olmayana kapıları kapatırken, bu intihar olayı başka bir anlam

Weiter »

Başka bir üniversite mümkün

'Geleneği yaşatan ODTÜ'lü öğrencilere ithafımdır'

Weiter »

Ankara'da ODTÜ'lü öğrencilere operasyon

Ankara'da onlarca eve baskın düzenleyen polis, çok sayıda öğrenciyi gözaltına aldı.

Weiter »

ODTÜ direnişi sosyal medyada tartışılıyor

Dün ODTÜ’de yaşanan olaylar arından ODTÜ sosyal medyada da gündem oldu. Özellikle ATV'nin yaptığı 'haber' hem tepkilerin, hem de alayların konusu oldu.

Weiter »

ODTÜ Erdoğan'a direndi, polis saldırdı: Bir öğrenci ağır yaralı

Başban Erdoğan'ın ODTÜ'ye gidişini protesto eden öğrencilere saldıran polis, 26 öğrenciyi gözaltına aldı.

Weiter »

Yeni YÖK Yasası'na karşı ortak mücadele cephesi oluşuyor

Hükümetin hazırladığı yeni YÖK Yasası’na karşı Eğitim Sen öncülüğünde güçlü bir ortak mücadele cephesi örülüyor. Yürütülecek mücadelenin ilk adımı olarak Ankara'da bir basın toplantısı düzenlendi.

Weiter »

'Ev adreslerimiz polise veriliyor' iddiasını Dekan'a sorduk ama...!

Marmara Üniversitesi'nde polisin, okul idaresinden Kürt öğrencilere ait kimlik ve adres bilgilerini alarak ırkçı gruplara verdiğini anlatan öğrenciler, defalarca okul idaresi-polis-ülkücü işbirliğine tanık olduklarını söyledi. İddiaları

Weiter »