LGBT Onur Haftası kapsamında yüzbine yakın kişi İstiklal Caddesi'nde "Direniyoruz ayol" diyerek yürüdü.

Ortadoğu kadın konferansı 31 Mayıs'ta Diyarbakır'da toplanıyor

Diyarbakır'da düzenlenecek olan "Ortadoğu Kadın Konferansı"nda 23 ülkeden yaklaşık 250 kadın siyasetçi, akademisyen, aktivist bir araya gelecek.

Kadın emeği sakızdan ucuz

İzmir'in Ballıkuyu mahallesinde kadınlar, 'sakız parasına' moda evlerinden aldıkları gelinlik parçalarına boncuk işliyor. Akşama kadar dantellerin üzerini boncukla donatan kadınlar günde en fazla 3 TL para kazanıyor.

'Tecavüze uğrayan kadınlar da suçlu!'

İngiltere'de yayınlanan "Crimewatch' serisinin eski sunucusu'nun yaptığı açıklama, kadınlara yönelik ayrımcılığın sadece ülkelerin gelişmişlik veya geri bıraktırılmışlık düzeyiyle ilgili olmadığını ortaya koyan cinsten. Nick Ross'a göre tecavüze uğrayan kadınlar da suçlu!

İşte Türkiye'nin utanç haritası: 81 ilin cinsel şiddet tablosu açıklandı

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun soru önergesini yanıtlayan Adalet Bakanı Sadullah Ergin, "Türkiye'nin tecavüz, çocuk istismarı ve taciz suçları" haritasını açıkladı.

Fatma Şahin:

3 yılda 666 kadın aile içi şiddetten hayatını kaybetti

Fatma Şahin, aile içi şiddet olaylarında 2009 yılında 171, 2010 yılında 177, 2011 yılında 163, 2012 yılında 155 kadının hayatını kaybettiğini söyledi

DİSK AR: İşsizlik en çok kadınları ve gençleri vuruyor

DİSK-AR, TÜİK tarafından açıklanan Hanehalkı İşgücü Ankeri Şubat 2013 dönem sonuçlarını değerlendirerek İşsizlik verilerini değerlendirme raporu yayınladı.

Kamuyu erkekler yönetiyor!

Kamu kurumlarında erkek egemenliği sürüyor. Kamuda çalışan her üç kişiden birinin kadın olmasına rağmen, yöneticiler arasında her 10 yöneticiden sadece biri kadın.

Organize sanayi bölgelerinde kadınlara sömürü ve taciz kıskacı

Antep 2. Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan Gürteks İplik Fabrikası'nda çalışan Sibel Işık adlı kadın, organize sanayi bölgelerinde çalışan kadınların bir insandan ziyade cinsel bir obje olarak algılandığına dikkat çekti.

Emekli polis 2 kişiyi rehin aldı

İstanbul Maltepe'de emekli bir polis memuru, sevgilisi ile sevgilisinin 4 yaşındaki torununu rehin aldı.

15 yaşındaki hamile gelin eşinden ayrıldığı için öldürüldü

Mersin'de eşinden yeni ayrılan 3 buçuk aylık hamile, 15 yaşındaki bir çocuk gelin, amcasının oğlu tarafından öldürüldü.