06 Mayıs 2012, Pazar

Gazete akademisyeni hedef gösterdi

Çorum'da 1 Mayıs'a katılan akademisyen yerel gazete tarafından hedef gösterildi. Çorum Eğitim-Sen konuyla ilgili bir açıklama yaparak Yağcı'yı yıpratmak isteyenlerin hedefine ulaşamayacağını belirtti

Çorum'da yerel yayın yapan Manşet gazetesinde yer alan "Oya Hanım ne iş?" başlıklı haberde Hitit Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi'nde öğretim üyesi olan Oya Yağcı hedef gösterildi. Baştan sona edilgen bir dil kullanılan, özneye rastlanmayan ve imzasız yayımlanan haberde Yağcı'nın taşıdığı "AKP elini tiyatrodan çek" yazılı döviz ile 1 Mayıs arasında ilişki kurmaya çalışan yazar, Yağcı'nın poşulu gençlerin arasında bulunmasıyla Hitit Üniversitesi'nin akademik başarısızlığı arasında da alaka kurmaya çalışmış.

EĞİTİM SEN: HEDEFLERİNE ULAŞAMAYACAKLAR

Haberin ardından Çorum Eğitim-Sen bir açıklama yaparak Oya Yağcı'yı yıpratmak isteyenlerin hedeflerine ulaşamayacağını belirtti. Eğitim-Sen Çorum Şubesi Yürütme Kurulu adına Mehmet Öztürk tarafından yapılan açıklamada Manşet gazetesinin evrensel basın ilkelerini çiğnediği belirtilirken, gazete hakkında suç duyurusunda bulunulacağı ifade edildi.

Sendika.Org

 

Bağlantılı Haberler