pages_start

127 news in the category "Kadın Hakları" ordered by date

Dersim'de binlerce kadın miting için buluştu

Dersim'de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mitingi için binlerce kadın, "Rosalardan Sakinelere yolunuz yolumuz sözünüz sözümüdür" ve "Örgütlenerek dineceğiz direnerek kazanacağız" sloganıyla yürüyüşe geçti.

Click to continue »

Kadınlar 8 Mart'ta grev yapacak

KESK üyesi kadınlar, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nün resmi tatil ilan edilmesi talebiyle hizmet üretmeyerek alanlara çıkmaya hazırlanıyor. KESK Kadın Sekreteri Canan Çalağan 8 Mart

Click to continue »

İstanbul'da 25 Kasım eylemlerinin merkezi Taksim'di

Binlerce kadın 25 Kasım dolayısıyla İstanbul'un dört bir yanında da alanlardaydı, eylemlerin merkezi Taksim oldu.

Click to continue »

Kadınların protestosu Fatma Şahin’i zor durumda bıraktı

İstanbul Feminist Kolektif üyesi kadınlar, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'i, 'Kadın Hakları İçin 30 Yıllık Çaba' konferansına girişinde protesto etti.

Click to continue »

İspanya'da kadınlar kürtaj hakkı için sokakta

İspanya'da kadın hakları örgütleri, muhafazakar hükümetin kürtajı yasaklama planını protesto etmek için başkent Madrid'de sokağa çıktı. Kadınlar, Adalet Bakanı Alberto Ruiz Gallardon tarafından sunulan tasarının iptal

Click to continue »

Kürtaja hapis cezası geliyor

Kamuoyunda büyük tartışma yaratmasına rağmen Bakanlar Kuruluna sunulan kürtaj taslağının ayrıntıları ortaya çıktı. Taslağa göre, 10 haftanın üzerinde kürtaja izin veren kadına 1 yıldan 3 yıla

Click to continue »

Tebrikler kızınız hamile!

Habertürk Gazetesi'nden Ali Tezel'in yazısına göre, gebelik testi sonucu eş ve babaya mesajla bildiriliyor. Kendisine ulaşan bir şikâyeti aktaran Tezel'in yazısı şöyle:

Click to continue »

Sosyalist Enternasyonal Kadın Bölge Toplantısı sona erdi

BDP Kadın Meclisi ev sahipliğinde İstanbul'da düzenlenen Sosyalist Enternasyonal Kadın Bölge Toplantısı İstanbul Taxim Hill Hotel'de yapıldı. Gün boyu devam eden ve 4 kıtadan katılımın olduğu

Click to continue »

Sosyalist Enternasyonal Kadınları: Kürtaj yasaklanamaz

İstanbul'da toplanan Kadın Sosyalist Enternasyonali, kürtajla ilgili yayınladığı bildiride, kürtajın yasaklanması girişimine karşı uluslararası kurumları tutum almaya çağırdı.

Click to continue »

Kadınlar bir kez daha haykırdı: Kürtaj haktır, karar kadınların!

Çeşitli kadın kuruluşlarının ve inisiyatiflerin girişimiyle oluşturulan 'Kürtaj Haktır Karar Kadınların Platformu', hükümetin kürtaja yönelik tutumunu İzmir, Ankara, İstanbul ve çok sayıda şehirde aynı anda yaptıkları

Click to continue »

Karabulut cinayetinin faailleri nerede?

Münevver Karabulut'un öldürülmesi davasında 3 yıl hapis cezasına çarptırılan iş adamı Hayyam Garipoğlu hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Click to continue »

Kadınlar kürtaj hakkı için eş zamanlı eylemlere hazırlanıyor

Kadınlar, 17 Haziran Pazar günü İstanbul, İzmir, Ankara ve diğer birçok ilde eşzamanlı olarak sokaklara çıkmaya hazırlanıyor.

Click to continue »

Bayan değil kadın

Meclis yönetimi, Meclis'teki tüm tuvaletlerin kapısındaki "bay" ve "bayan" ibarelerini "kadın" ve "erkek" olarak değiştirdi.

Click to continue »

Gazete ismi değil küfür

Kadınların Medya İzleme Grubu (MEDİZ), yayın hayatına yeni başlayan "AKM" adlı spor gazetesinin yöneticilerine, "Bu isim bir küfürdür. Özür dileyin ve gazetenin ismini değiştirin" çağrısı yaptı.

Click to continue »

Avrupa'da Kürtaj %30, Türkiye'de %11

Türkiye Nüfus Sağlık Araştırması'na göre 1993'te yüzde 18 olan isteyerek düşük yapma oranı, 2008'de yüzde 11'e geriledi. Bu oran Avrupa'da ise yüzde 30.

Click to continue »

Kadınlar kürtaj hakkı için gece sokaklara çıkacak

Bugün saat 19.30’da pek çok şehirde kadınlar, kürtaj hakkı için eş zamanlı sokaklara çıkarak 'Bedenimiz, Cinselliğimiz ve Doğurganlığımız Başbakan ya da Koca ya da Hoca, hiç

Click to continue »

Diyanet kürtaj fetvasını verdi!

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’de kürtaj yasağı tartışmalarına katıldı. Başbakan’ın izinde olan Görmez “Çocuk aldırmak cinayet hükmündedir“ dedi.

Click to continue »

Kürtaj hakkı İngiliz basınında

Başbakan Erdoğan'ın "Her kürtaj bir Uludere'dir" sözleriyle başlayan tartışma ve dün düzenlenen büyük kürtaj protestosu İngiliz basınında geniş yankı buldu.

Click to continue »

Binlerce kadın kürtaj hakkı için yürüdü

İstanbul’da hükümetin kürtajı yasaklama hazırlıklarını protesto eden binlerce kadın, "Kürtaj hakkımızı tartışmayız" dedi. Başbakan Erdoğan’ın "En az üç çocuk" söylemine de tepki gösteren kadınlar, "Tayyip kuluçkaya

Click to continue »

Vajina diyalogları

Son bir kaç gündür birilerinin yatak odanıza pervasızca girdiğini ve izlendiğinizi düşündüğünüz oluyor mu? Benim

Click to continue »