pages_start

"Kadın Hakları" kategorisinde yer alan 127 haber tarihe göre sıralandı

Dersim'de binlerce kadın miting için buluştu

Dersim'de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mitingi için binlerce kadın, "Rosalardan Sakinelere yolunuz yolumuz sözünüz sözümüdür" ve "Örgütlenerek dineceğiz direnerek kazanacağız" sloganıyla yürüyüşe geçti.

Devamı için tıklayınız »

Kadınlar 8 Mart'ta grev yapacak

KESK üyesi kadınlar, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nün resmi tatil ilan edilmesi talebiyle hizmet üretmeyerek alanlara çıkmaya hazırlanıyor. KESK Kadın Sekreteri Canan Çalağan 8 Mart

Devamı için tıklayınız »

İstanbul'da 25 Kasım eylemlerinin merkezi Taksim'di

Binlerce kadın 25 Kasım dolayısıyla İstanbul'un dört bir yanında da alanlardaydı, eylemlerin merkezi Taksim oldu.

Devamı için tıklayınız »

Kadınların protestosu Fatma Şahin’i zor durumda bıraktı

İstanbul Feminist Kolektif üyesi kadınlar, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'i, 'Kadın Hakları İçin 30 Yıllık Çaba' konferansına girişinde protesto etti.

Devamı için tıklayınız »

İspanya'da kadınlar kürtaj hakkı için sokakta

İspanya'da kadın hakları örgütleri, muhafazakar hükümetin kürtajı yasaklama planını protesto etmek için başkent Madrid'de sokağa çıktı. Kadınlar, Adalet Bakanı Alberto Ruiz Gallardon tarafından sunulan tasarının iptal

Devamı için tıklayınız »

Kürtaja hapis cezası geliyor

Kamuoyunda büyük tartışma yaratmasına rağmen Bakanlar Kuruluna sunulan kürtaj taslağının ayrıntıları ortaya çıktı. Taslağa göre, 10 haftanın üzerinde kürtaja izin veren kadına 1 yıldan 3 yıla

Devamı için tıklayınız »

Tebrikler kızınız hamile!

Habertürk Gazetesi'nden Ali Tezel'in yazısına göre, gebelik testi sonucu eş ve babaya mesajla bildiriliyor. Kendisine ulaşan bir şikâyeti aktaran Tezel'in yazısı şöyle:

Devamı için tıklayınız »

Sosyalist Enternasyonal Kadın Bölge Toplantısı sona erdi

BDP Kadın Meclisi ev sahipliğinde İstanbul'da düzenlenen Sosyalist Enternasyonal Kadın Bölge Toplantısı İstanbul Taxim Hill Hotel'de yapıldı. Gün boyu devam eden ve 4 kıtadan katılımın olduğu

Devamı için tıklayınız »

Sosyalist Enternasyonal Kadınları: Kürtaj yasaklanamaz

İstanbul'da toplanan Kadın Sosyalist Enternasyonali, kürtajla ilgili yayınladığı bildiride, kürtajın yasaklanması girişimine karşı uluslararası kurumları tutum almaya çağırdı.

Devamı için tıklayınız »

Kadınlar bir kez daha haykırdı: Kürtaj haktır, karar kadınların!

Çeşitli kadın kuruluşlarının ve inisiyatiflerin girişimiyle oluşturulan 'Kürtaj Haktır Karar Kadınların Platformu', hükümetin kürtaja yönelik tutumunu İzmir, Ankara, İstanbul ve çok sayıda şehirde aynı anda yaptıkları

Devamı için tıklayınız »

Karabulut cinayetinin faailleri nerede?

Münevver Karabulut'un öldürülmesi davasında 3 yıl hapis cezasına çarptırılan iş adamı Hayyam Garipoğlu hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Devamı için tıklayınız »

Kadınlar kürtaj hakkı için eş zamanlı eylemlere hazırlanıyor

Kadınlar, 17 Haziran Pazar günü İstanbul, İzmir, Ankara ve diğer birçok ilde eşzamanlı olarak sokaklara çıkmaya hazırlanıyor.

Devamı için tıklayınız »

Bayan değil kadın

Meclis yönetimi, Meclis'teki tüm tuvaletlerin kapısındaki "bay" ve "bayan" ibarelerini "kadın" ve "erkek" olarak değiştirdi.

Devamı için tıklayınız »

Gazete ismi değil küfür

Kadınların Medya İzleme Grubu (MEDİZ), yayın hayatına yeni başlayan "AKM" adlı spor gazetesinin yöneticilerine, "Bu isim bir küfürdür. Özür dileyin ve gazetenin ismini değiştirin" çağrısı yaptı.

Devamı için tıklayınız »

Avrupa'da Kürtaj %30, Türkiye'de %11

Türkiye Nüfus Sağlık Araştırması'na göre 1993'te yüzde 18 olan isteyerek düşük yapma oranı, 2008'de yüzde 11'e geriledi. Bu oran Avrupa'da ise yüzde 30.

Devamı için tıklayınız »

Kadınlar kürtaj hakkı için gece sokaklara çıkacak

Bugün saat 19.30’da pek çok şehirde kadınlar, kürtaj hakkı için eş zamanlı sokaklara çıkarak 'Bedenimiz, Cinselliğimiz ve Doğurganlığımız Başbakan ya da Koca ya da Hoca, hiç

Devamı için tıklayınız »

Diyanet kürtaj fetvasını verdi!

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’de kürtaj yasağı tartışmalarına katıldı. Başbakan’ın izinde olan Görmez “Çocuk aldırmak cinayet hükmündedir“ dedi.

Devamı için tıklayınız »

Kürtaj hakkı İngiliz basınında

Başbakan Erdoğan'ın "Her kürtaj bir Uludere'dir" sözleriyle başlayan tartışma ve dün düzenlenen büyük kürtaj protestosu İngiliz basınında geniş yankı buldu.

Devamı için tıklayınız »

Binlerce kadın kürtaj hakkı için yürüdü

İstanbul’da hükümetin kürtajı yasaklama hazırlıklarını protesto eden binlerce kadın, "Kürtaj hakkımızı tartışmayız" dedi. Başbakan Erdoğan’ın "En az üç çocuk" söylemine de tepki gösteren kadınlar, "Tayyip kuluçkaya

Devamı için tıklayınız »

Vajina diyalogları

Son bir kaç gündür birilerinin yatak odanıza pervasızca girdiğini ve izlendiğinizi düşündüğünüz oluyor mu? Benim

Devamı için tıklayınız »