07 Aralık 2012, Cuma

Kadın öğretmen eski sevgilisi tarafından öldürüldü

Konya'da kadına yönelik şiddetin bir örneği daha yaşandı. Hakan B. adlı erkeğin,,eski sevgilisini öldürdüğü iddia edildi. olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği belirtildi.

Konya'da 36 yaşındaki Hakan B. adlı bir erkeğin, van'da sınıf öğretmenliği yapan 27 yaşındaki Gülşah Aktürk'ü öldürdüğü ileri sürüldü.

Gülşah öğretmenin, Hakan B. adlı erkekten ayrılmasının ardından kendisini rahatsız ettiği gerekçesiyle koruma talep ettiği,Hakan B'ye de uzaklaştırma kararı verildiği öğrenildi.

Aktürk, bir ay mazeret raporu alarak ailesinin yaşadığı Konya'ya geldi. Hakan B. de kiraladığı araçla Konya'ya gelerek, genç öğretmeni birçok kez ısrarla arayıp buluşmak istedi. Konya'da buluşan ikili, araç içinde bir süre konuştu.

Aktürk'ün kendisiyle tekrar arkadaş olmak istemediğini öğrenen Hakan B'nin, Gülşah öğretmeni başından ve omzundan silahla yaraladığı iddia edildi.

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan Aktürk, müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Hakan B. ise araçla kaçmaya çalışırken yakalandı. Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

EmekDünyası.Net/Ajanslar