12 Aralık 2012, Çarşamba

Meslektaşları Gülşah öğretmeni unutmadı

Van'da, bir grup öğretmen, Konya'da katledilen öğretmen Gülşah Aktürk'ün çalışdığı Namık Kemal İlköğretim Okulu önünde cinayeti protesto etmek amacıyla basın açıklaması yaptı.

Geçtiğimiz hafta bir Kadın Cinayeti sonucu öldürülen Gülşah Aktürk'ün görev yaptığı Namık Kemal İlköğretim Okulu önünde bir araya gelen Anadolu Eğitim Sendikası Van Şubesi üyesi öğretmenler, basın açıklaması yaptı. Öğretmenler adına basın açıklamasını Anadolu Eğitim Sendikası Van Şube sözcüsü İlknur Karael okudu.

Devletin Gülşah öğretmene sahip çıkmadığını söyleyen Karael, öğretmen Aktürk'ün bir değil, birden çok katilini olduğunu idade etti.  Karael, "Gülşah öğretmen yalnız kalmıştı. Ona mülki amirler, milli eğitim, kolluk kuvvetleri ve adalet mensupları sahip çıkmalıydı. Gülşah öğretmenin başvurduğu her yerden red cevabı alması, verdiği dilekçelerden 'kovuşturmaya yer olmadığına' dair sonuçlar alması onu bezdirmişti. Bir öğretmeni koruyamayacak kadar aciz mi bu devlet? Mazereti olan öğretmenin tayinini çıkarmak bu kadar zor mu? Ayrıca Gülşah öğretmenin katledilmesinin medyada aşk cinayeti olarak anılmasını da kınıyoruz." dedi.

Açıklamanın ardından Gülşah öğretmenin fotoğraflarının üzerine karanfil bırakan öğretmenler eylemlerini sonlandırdı.

EmekDünyası.Net/Ajanslar