08 Haziran 2010, Salı

KADINA YÖNELİK ŞİDDET:

SES üyeleri şiddete karşı nöbette

SES Ankara Şubesi, şiddete uğrayan Başhemşire Özlem Hoşnam'la dayanışma amacıyla Ulucanlar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde nöbet tutarak, emek ve demokrasi güçlerini desteğe çağırdı.

SES Ankara Şubesi, Ulucanlar Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Ömer Eyicil tarafından şiddete uğrayan ve 10 günlük iş göremez raporu alan Başhemşire Özlem Hoşnam'ın göreve başlaması nedeniyle hastane önünde basın açıklaması yaptı. Açıklamada, "İşyerinde şiddete son", "Ömer Eyicil görevde olduğu sürece sağlık hizmeti tehlikededir", "Şiddeti önleme biriminin başı kadın dövüyor" dövizleri taşınırken, "Özlem Hoşnam yalnız değildir", "Şiddete karşı direneceğiz" sloganları atıldı.

Grup adına açıklama yapan SES Ankara Şubesi Başkanı İbrahim Kara, Ömer Eyicil'in hala hastanede çalışıyor olması nedeniyle Başhemşire Özlem Hoşnam'ın aynı hakaretlere ve şiddete uğrama korkusu yaşayacağını belirtti. Eyicil'in tüm girişimlerine rağmen görevinden alınmadığını, elini kolunu sallayarak hastanede dolaşmaya devam ettiğini belirten Kara, "Bu gün ve bundan sonra şiddetin olduğu her yerde şiddete uğrayanları yalnız bırakmamak için mücadele edeceğiz. Şimdi Özlem Hoşnam'la dayanışmak ve Eyicil'in görevden alınması için şiddete karşı nöbet tutacağız. Ankara'daki emek ve demokrası güçlerini şiddete karşı nöbet tutmaya davet ediyoruz" dedi.

Ankara -

Bağlantılı Haberler