02 Ekim 2010, Cumartesi

'Yeter' demenin zamanı gelmiştir!

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, cinsiyetçi bakış açısı ve kadın cinayetlerine karşı 8. haftada da sokağa çıktı. Kadınlar artık sokaklara çıkıp, 'yeter' demenin zamanının geldiğini dile getirdi.

Kadın cinayetleri ve nefret cinayetlerine karşı birçok kadın örgütünün bir araya gelmesiyle oluşturulan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'nun her cuma günü cinsiyetçi kimlik ve cinsel yöneliminden kaynaklı öldürülen kadınlar için yapılan yürüyüşü 8. haftada da gerçekleştirdi.

Taksim Tramvay Durağı'nda bir araya gelen kadınlar, ''Kadın cinayetlerini durduracağız'' pankartı açarak, ''Bedenimiz, emeğimiz bizimdir'', ''Kadın cinayetleri ve nefret cinayetleri politiktir'', "Yaşasın örgütlü mücadelemiz'', ''Erkek kadını katlediyor", "Kadın cinayetlerine indirim değil ağır ceza'' diye slogan attı.

ARTIK SOKAĞA ÇIKIP 'YETER' DİYECEĞİZ

Öldürülen kadınların fotoğraflarının taşındığı yürüyüş Galatasaray Meydanı'nda son buldu. Burada 10 dakika oturma eylemi yapan kadınlar adına açıklama yapan Rahime Kavar, kadın cinayetlerinin her geçen gün artığına dikkat çekti. Karvar, "Artık sokaklara çıkıp 'yeter' demenin zamanı gelmiştir. Kadınlar katledilmeye devam ettikçe biz her cuma burada yürüyüşümüze devam edeceğiz" diye konuştu. Yasaların erkekleri koruduğunu belirten Karvar, "Yasaların erkekten yana olmasına karşıyız. Haksız tahrik indiriminin kadın cinayetlerinde kullanılmasına karşıyız" dedi.

EmekDunyasi.Net

İstanbul -

Bağlantılı Haberler