21 Ekim 2010, Perşembe

Kadın sendikacı bıçaklanarak öldürüldü

Uzun süredir tehdit alan ve bu tehditlere ilişkin suç duyurularında bulunan Büro Emekçileri Sendikası(BES) Ankara 2 No'lu Şube üyesi Necla Yıldız, dün (20 Ekim) Adliye'ye gitmek üzere beklediği otobüs durağında 17 yerinden bıçaklanarak öldürüldü.

BES Ankara 2 No'lu Şube üyesi ve Adliye işyeri temsilcisi Necla Yıldız ve oğlu Tuzluçayır Durağı'nda işyerine gitmek için dün (20 Ekim) sabah saatlerinde adliye servis otobüsünü beklerken 17 yerinden bıçaklanarak öldürülürken, oğlu ise ağır yaralandı.

16. İcra Hakimliği Yazı İşleri Müdürü olan Necla Yıldız, ve 9. Asliye Ceza Zabıt Katibesi olan kızı Duygu Yıldız'ın Cumhuriyet Başsavcılığı'na Gazi Baltacı hakkında suç duyurusunda bulunduklarını belirten BES Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Mevlüt Çakmak, bu suç duyurularına rağmen herhangi bir önlem alınmadığını belirtti. Olayın faili olarak şimdi Duygu Yıldız'ın eski erkek arkadaşı olan Gazi Baltacı'nın arandığını ve Cinayet Masası ekiplerinin bu şahıs ve arkadaşları üzerinde durduğunu ifade eden Çakmak, bu şahıs hakkında cinayete teşebbüs etmekten dolayı süren bir dava olduğunu, duruşmaya katılmadığı için hakkında tutuklama kararı çıkarıldığını ve buna rağmen söz konusu şahsın elini kolunu sallayarak, Adliye binasına girmesinin ve tehditler savurmasının dikkat çekici bir durum olduğuna işaret etti.

17 yerinden bıçaklanan Necla Yıldız olay yerinde hayatını kaybederken, oğlunun ise aldığı bıçak darbeleri sonucu kaldırıldığı Ankara Numune Hastanesi'nde yapılan müdahalesinin ardından taburcu edildiği öğrenildi.

EmekDunyasi.Net

Ankara -